3 obserwujących
97 notek
71k odsłon
  266   0

pstrąg w galarecie !

Warto też zastanowić się, czy rybę podamy w dzwonkach razem z ośćmi, czy też ości usuniemy po ugotowaniu ryby.

przygotowane fragmenty ryby trzeba ułożyć do miseczki, w które będzie zalana galaretą. Możemy przyozdobić ją talarkami czerwonej gotowanej marchewki. Możemy dodać groszku, kukurydzy czy też fasoli konserwowej.  Możemy dodać jajko gotowane na twardo i pocięte na plasterki. Całość można uzupełnić natką zielonej pietruszki.

Tak przygotowane porcje zalewamy wywarem i pozostawiamy do wystygnięcia.

image

https://static.smaker.pl/photos/a/0/7/a07d80e05f2f5a716b9796ca7fa410d8_367255_5a2d640b5a82e_wm.jpg


Przygotowanie galarety

Ryba serwowana w galarecie jest daniem bardzo powszechnym. Jednak przy dwóch głowach z ryby w dwóch litrach wody tężenie galarety może nie udać się. Dlatego lepie jest od razu zaopatrzyć się w żelatynę. Odpowiednią ilość proszku (3 do 5 łyżeczek od herbaty) żelatyny zalewamy ciepłą wodą i mieszamy intensywnie, by żelatyna rozpuściła się  w wywarze. Żelatynę można przygotować w dodatkowej szklance i po roztopieniu jej  wlewamy do wywaru po ugotowaniu warzyw oraz ryb.

W czasie kilku minut powinien rozpocząć się proces tężenia żelatyny. Jednak trzeba wesprzeć się umieszczeniem miseczek z galaretą w chłodziarce. Wtedy otrzymamy solidnie ściętą żelatynę.

No cóż, za kilka godzin będziemy mogli przystąpić do konsumpcji...


Warto też zadać sobie pytanie - czy chcemy, by był to pstrąg w galarecie. Można go konsumować w postaci gotowanej, niekoniecznie w galarecie.

Można go przygotować w podobny sposób z tym, że będzie on smażony na oleju bądź zapiekany w piekarniku. No i czy musi to być pstrąg ?

W ten sam sposób możemy praktycznie przygotować każdą rybę - nie tylko pstrąga, ale też karpia, leszcza, sandacza a nawet i ryby morskie...image

https://st2.depositphotos.com/1007283/5784/i/600/depositphotos_57846651-stock-photo-christmas-crib.jpg

życzę smacznego, a że przed nami wieczór wigilijny -

z okazji świąt Bożego Narodzenia - życzę wszystkim wytrwania w tej bożonarodzeniowej tradycji mimo, że trwa tak wielka nagonka na Chrześcijan... Być może jest to filozofia uniemożliwiająca sprowadzenie ludzi do roli niewolników... (przecież chrześcijaństwo to "wyprowadzenie z domu niewoli"...)

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości