31 obserwujących
5413 notek
1924k odsłony
84 odsłony

KODowany wymiar sprawiedliwości

Wykop Skomentuj

Jakaś PO-selska komisja dopatrzyła się wykorzystywania prawa do przelotów przez marszałka sejmu i wystawiła rachunek... W ramach kosztu przelotu marszałek sejmu ma złożyć dymisję....

W obronie oskarżonego wystąpił jeden z szefów partii politycznych i zwrócił uwagę, że należy dostosować odpowiednio regulamin korzystania z tego transportu, bo w chwili obecnej nie ma podstawy do wnoszenia przez osoby korzystające z tej formy opłat za skorzystanie z możliwości transportu wraz z osobą uprawnioną do takiego przelotu.

Wydaje mi się, że mamy do czynienia z niedoinformowanymi prokuratorami, którzy nie znają procedury postępowania w chwili stwierdzenia, że ktoś popełnił przestępstwo. Media prowadzą dyskusję - ale tak naprawdę nikt nie ma żadnej sensownej informacji - o co chodzi.

Podobnie było kilka tygodni temu z alarmującym stwierdzeniem, że ponad trzy tysiące absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów nie dostało się do wymarzonej szkoły... Ale zapomniano, że marzenia nie zawsze sprawdzają się a ponadto, te marzenia muszą być realne.

Dzisiaj już nikt nie zastanawia się nad rekrutacją młodzieży do szkół. Nie mówi się nic a nic o ofercie dla kandydatów, któzy ukończyli pierwszy etap kształcenia i zakwalifikowali się do szkół średnich. 

Wygląda na to, że mediami rządzi jakaś moda na nieprzemyślane ataki o charakterze politycznym. Ciekawe, że media nie interesowały się argumentacją rodziców w sprawie posłania do szkoły już sześciolatków. Media nie interesowały się opnią społeczeństwa, kiedy nagle osoby uprawnione do wycofania się z życia zawodowego straciły takie prawo...

Kiedy wreszcie media przestaną mieszać się w sprawy społeczeństwa ? Te media powinny być - według wzoru z grudnia 1981 roku zawieszone w swej działalności i dopiero po pozytywnej weryfikacji mogłyby być uruchomione ponownie. Tak przecież już było i była to absolutnie legalna procedura.

Tymczasem masz babo placek - co raz ktoś nieodpowiedzialny rzuca jakieś hasła a niefrasobliwe media nagłośniają sprawę zamiast zainteresować się procedują - jak w takim przypadku należy postąpić.

Zastanawiam się, gdzie można uzyskać informację o możliwości przelotu samolotem lub innym środkiem transportu w towarzystwie osób posiadających takie uprawnienia...

Może ten wątek te "zaKODowane" merdia pociągną ?

A może zechcą te "zaKODowane" merdia udzielić wyczerpującej informacji, jaka jest procedura zgłoszenia faktu popełnienia przestępstwa przez osoby publiczne posiadające immunitet - poselski, sędziowski... itp....
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura