elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
9 obserwujących
496 notek
127k odsłon
296 odsłon

Czy się różnią Rosjanie?

Wykop Skomentuj9

Pamiętacie, jak historycy rozwodzili się nad głupotą Napoleona i Hitlera, a szczególnie Hitlera, który znał historię? Co odbiło Napoleonowi, który miał z Rosją sojusz i całą niemal Europę w swojej władzy. Po co napadł na Rosję? Czy Francuzi chcieli kolonizować Syberię?

Dlaczego Niemcy postanowili napaść na swojego sojusznika, z którym podzieli Europę między siebie? Czy Niemcy pragnęli dla siebie syberyjskiej przestrzeni życiowej? Czy Hitler liczył może na to, że dogada się ze Stalinem i uzgodnią nową granicę Niemiec i Rosji - na Uralu?

Można wysnuwać różne mniej lub bardziej absurdalne hipotezy na ten temat, ale to nic nie da. Odpowiedzi na te pytania staja się zrozumiałe, kiedy przypomnimy sobie tytuł notki: Czym się różnią Rosjanie? Odpowiedź jest jedna, znana zresztą myślącym i uczciwym historykom, ale na razie pozostawię ją w postaci zagadki:

Dlaczego Francuzi i Niemcy napadli na Rosję?

Wskażę wskazówkę. Znajdziecie ją w przebiegu negocjacji między Francją a Rosją podczas wojny w roku 1812 i w przebiegu negocjacji między Niemcami a Rosją w latach 1942-43.

Kto rozwiąże zagadkę, ten od razu zrozumie to, co jest w tytule notki: Czym się różnią Rosjanie?

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka