elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
13 obserwujących
836 notek
215k odsłon
  109   0

Dziecko poczęte

Nadal widzę na naszym forum ludzi, którzy chyba nie rozumieją, co się stało ostatnio w TK. A tyle razy było to wyjaśniane ściśle i logicznie...

Chodzi o orzeczenie TK o tym, że "dziecko" jest od poczęcia. Tymczasem prawdziwa definicja "dziecka" jest inna i wszyscy ją znają - wszyscy wiedzą, co znaczy "embrion", "ciąża", "płód" i "dziecko". Prawnicy też to rozumieją. Dlatego ustawodawca w jednej z ustaw (o RPO) na początku napisał: 

"W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności".

Każdy prawnik wie, co oznacza formułka "w rozumieniu ustawy". Wydaje się jednak, że nie każdy na tym forum wie, co to znaczy.

Ustawodawca wie, że definicja dziecka jest inna, dlatego sformułował specjalną definicję odrębną, tylko na użytek tej właśnie ustawy. Taką sztuczkę stosują też autorzy umów - też najczęściej prawnicy  - najpierw definiują listę pojęć, które znaczą co innego, niż znaczą naprawdę, dlatego muszą być specjalnie zdefiniowane na użytek tej jednej umowy. Autor takiego zapisu chce więc nam powiedzieć: "tak, wiem, że prawdziwa definicja dziecka jest inna, ale dla wygody zdefiniujemy sobie dziecko inaczej, żeby ustawę wygodniej się czytało".

Tę kwestię wszyscy prawnicy rozumieją. Tymczasem TK orzekła, że na podstawie definicji zapisanej w ustawie o RPO powstała nowa definicja dziecka, która zaczęła obowiązywać w całej Polsce.

Jest wykluczone, żeby członkowie TK byli umysłowo niedorozwinięci. Jest więc oczywiste, że orzeczenie TK wynika z ich perfidnej złej woli i nieuczciwości - ci "prawnicy" z TK zrobili z siebie głupców, aby podlizać się Partii - jak typowi bolszewicy. Czy ktokolwiek, kto ma dobrą wolę, może wierzyć w to, że członkowie TK mają dobrą wolę?

A na koniec wyjaśnię, co znaczy pojęcie "dziecko poczęte". Przepraszam za obrażanie Waszej inteligencji, pewnie każdy z Was potrafi podać definicję tego pojęcia i wyjaśnić, czym ono jest. Lubię kończyć notkę zagadką, ale ta byłaby zbyt łatwa dla większości z Was, więc napiszę od razu to, co jest prostą prawdą: "dziecko poczęte" jest embrionem ludzkim. Czym jest to pojęcie ("dziecko poczęte")? Jest idiomem - "dziecko poczęte" nie jest dzieckiem. ... A może ktoś z was nie wie, co to znaczy "idiom"?


Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale