Blog
dzierzba. małą literą
dzierzba
59 obserwujących 802 notki 628417 odsłon
dzierzba, 1 lutego 2017 r.

Bolek palił i się zaciągał

265 0 0 A A A

Chcąc wskazać, co wypada nazwać największą obłudą, byłoby nią chyba stwierdzenie, że o współpracy Lecha Wałęsy ze służbą bezpieczeństwa PRL wiedziano już dawno temu, więc w potwierdzeniu jej teraz przez IPN nie ma nic odkrywczego.

Narrację taką określiłbym najwyższą formą obłudy z tego powodu, że jest w niej trochę prawdy. Faktycznie. O tym, że Wałęsa współpracował i donosił wiedziało sporo osób i to nie od wczoraj. Sęk jednak w tym, że jeżeli nawet była to (a nie była) prawda powszechnie znana, to jednak po pierwsze dotąd pozostawała nieudowodniona, a po drugie konsekwentnie zwalczano ją i wyśmiewano. Gdy więc teraz Jarosław Kurski z Gazety Wyborczej nazywa wyniki badań IPN mało odkrywczymi dodając, że były prezydent miał „incydent” współpracy z SB, o którym to incydencie na wybrzeżu wiedziano już w latach siedemdziesiątych, a ponadto sami Kaczyńscy w tej sprawie milczeli, gdyż tak im było wygodniej, uprawia coś, co wypadałoby nazwać po imieniu jakimś bardzo wulgarnym epitetem, ale ten z różnych względów lepiej sobie darować.

Pozostańmy więc przy tej nieoddające całego sensu tej perfidii obłudzie. Obłudzie horrendalnej, bo wygłaszanej przez środowisko, które od dobrych kilku, lub nawet kilkunastu, lat dezawuuje wszystko, co podważałoby mit wąsatej legendy Solidarności. Przyznając więc teraz, że i owszem współpracował, ale przecież o tym od dekad trąbiono, zwyczajnie manipuluje nie tylko z tego powodu, że dopiero teraz zostało to potwierdzone.

Dokładnie tak samo byłoby w sytuacji, gdyby  przeprowadzono obserwację zamkniętą pewnego znanego entomologa o imieniu Stefan i w jej wynikach wskazano, że jest osobą psychicznie niezrównoważoną, a my słysząc to tylko wzruszylibyśmy ramionami odburkując, że to od lat to jasna sprawa, więc o co halo. Otóż owszem, wprawdzie nie trzeba mieć wykształcenia Bogdana Klicha, by to zauważyć, jednak przekonanie to nie to samo co diagnoza.

Ta wcale nie subtelna różnica powinna być oczywista dla każdego z IQ wyższym choć o punkt niż średnia wieku na manifestacjach KOD-u, a tylko z różnych względów podejmowane są starania, by przesłonić ją jakąś chamską półprawdą i opowieściami przyciętymi pod zdolności poznawcze widzów Szkła Kontaktowego.

Jest to też jasny sygnał dla twierdzących, że wyniki ekspertyzy IPN są niewiarygodne, mamy do czynienia z fałszywkami itd.  Ogarnijcie się. Mądrzejsi od was potwierdzają, że mleko się rozlało i już nie czas na poważanie kompetencji Instytutu Sehna, ale właśnie płynnie przechodzimy  w fazę palenie oświeconego głupa zdziwionego, że kogoś mogą zaskakiwać wyniki tych badań. Innymi słowy Lechu wprawdzie palił i się zaciągał, ale wcale nie gdzieś w ukryciu, przyczajony z petem w zwiniętej dłoni, ale chuchając ostentacyjnie wszystkim wokoło. A poza tym wtedy każdy palił, takie to były nerwowe i niezdrowe czasy, daję słowo!


Na ewentualne komentarze niestety nie odpiszę. (thx Bogna i Igor Janke)
dzierzba
Opublikowano: 01.02.2017 10:37.
Autor: dzierzba
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


"Dzierzba mimo bliskiego pokrewieństwa z wróblami, sikorami czy kanarkami, zachowuje się jak ptak drapieżny. Aktywnie poluje na duże bezkręgowce (głównie owady) oraz drobne płazy, gady, ssaki, a nawet inne gatunki ptaków. Po złapaniu zdobyczy często nie zjada jej od razu, lecz zawiesza na kolczastych krzewach, drutach lub wkład między rozwidlenia gałęzi drzew."
Tak powstają tzw. spiżarnie dzierzb.

ADRES E-MAIL

- Czy już Ci pisałem, że to oto miejsce jest symbolem mojej niezależności i wiary w wolność jednostki?

- Jakieś pięćdziesiąt razy... /Veszett a világ/

motto: Mówisz, że chcesz zostać pisarzem, to po prostu zwykły egoizm; chcesz wyróżnić się spośród marionetek i zostać ich animatorem. W istocie nie ma różnicy między tym, co chcesz robić, a malowaniem się kobiet... /Abe Kobo. Kobieta z wydm./


motto2: W każdej epoce, w każdym kraju zawsze istniały dwa stronnictwa: reakcji i postępu./Maurice Druon. Król z Żelaza/
Ludzie najczęściej stają się biegaczami, ponieważ tak ma być./O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu. Haruki Murakami/


Dbałość o najwyższą jakość jest formą pobożności. /Coryllus/


Socjaliści to reprezentanci banków powołani do tego, by za pomocą propagandy i rewolweru zmieniać stosunki własności na dużych obszarach globu./Coryllus/


No więc czas teraz na ważną deklarację. Brzmi ona: mam w dupie akceptację. Tak właśnie. Nie w plecach, nie w miejscu gdzie kończą one swą szlachetna nazwę, ani w czymś innym, ale właśnie w dupie./Coryllus/

spiritus flat ubi vult
Zapraszam do zwiedzania mojej spiżarni


Nie ma mnie na Facebooku. Taki lans. I szczerze zwisa mi, czy to lubisz.Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • > "Panie , z tym bieganiem to katastrofa. Siedzi taki pół życia za biurkiem i nagle > będzie...
  • > a przykład autor notki dziwi się, dlaczego nie widać biegaczy ubranych > w stare dresy i...
  • Wpis już także na platformie wordpress:...

Tematy w dziale Polityka