10 obserwujących
173 notki
126k odsłon
1779 odsłon

STOP 447

Wykop Skomentuj134

Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" i środowiska narodowe organizują w Warszawie 11 maja manifestację przeciw ustawie 447, na mocy której władze USA mają pomagać  organizacjom żydowskim w dochodzeniu roszczeń tzw. mienia bezspadkowego.

"Będziemy szli z konkretnymi postulatami – mówił dziś podczas konferencji Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

-   Pierwszym postulatem jest wycofanie się Stanów Zjednoczonych z realizacji ustawy 447.

-   Drugim jest podjęcie realnego działania przez państwo polskie dot. walki z antypolonizmem.

-   Trzeci postulat jest taki, aby Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspierało Polonię walczącą w celu uchylenia ustawy 447.

Mamy nadzieję, że ta manifestacja obudzi Polaków mieszkających w kraju i będzie symbolem jedności oraz solidarności z Polakami za granicą".

Przeciw ustawie 447 protestowała 31 marca Polonia na ulicach Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles. Kongres Polonii Amerykańskiej pracuje nad rezolucją w formie poprawki, która miałaby usunąć Polskę z listy krajów wymienionych w ustawie 447.


Cieszy, że Polonia nie została sama w swoim słusznym proteście, że Polacy w kraju również budzą się z letargu. To my mamy rację i musimy tę rację obronić. Jesteśmy to winni naszym rodakom, ofiarom prawdziwych totalitaryzmów, niemieckiego i sowieckiego. To nie my jesteśmy faszystami i nazistami.  Z niezrozumiałych powodów usiłuje się nas obarczyć winą za zbrodnie nie popełnione. Nie dość, że nas zdradzono w Jałcie i Teheranie, to teraz kłamią i odbierają nam dobre imię. Najwyższy czas, żeby świat poznał prawdziwą historię Polski i Polaków, w czasie wojny i po niej.

Wykop Skomentuj134
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka