eri eri
374
BLOG

Imigranci. A nasi biskupi swoje!

eri eri Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 43

Oto fragment Komunikatu Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek ws. debaty o migrantach i uchodźcach z dnia 11 lipca 2023r.

„Polskie bogate doświadczenia migracyjne, chrześcijańskie dziedzictwo, ale także niezwykłe, spontaniczne, godne najwyższego uznania zaangażowanie Polaków w niesienie pomocy uciekinierom wojennym z Ukrainy powinny nas szczególnie predysponować do propagowania idei mądrej gościnności i solidarności – konstytutywnych dla wiary chrześcijańskiej. Sposobów ich praktykowania nie ma potrzeby czynić przedmiotem referendalnych rozstrzygnięć, lecz roztropnych działań i dialogu społecznego z uwzględnieniem możliwości i konsekwencji społecznych w przyszłości.”

Coś się naszym biskupom pozajączkowało, bowiem zapowiedziane przez PiS referendum, nie ma dotyczyć „sposobów praktykowania idei mądrej gościnności i solidarności – konstytutywnych dla wiary chrześcijańskiej”, lecz wyrażenia zgody bądź nie, na przymusowe rozlokowanie imigrantów zarobkowych w Polsce.

Natomiast, co do owej "konstytutywności" dla wiary chrześcijańskiej, mądrej gościnności i solidarności wobec imigrantów, pragnę pouczyć w formie chrześcijańskiego upomnienia, że w tych sprawach, obowiązuje zasada Ordo caritatis. Zainteresowanych i nieprzekonanych, odsyłam do mego tekstu opublikowanego niedawno na Salonie24.


https://www.salon24.pl/u/eri/1305006,nasi-biskupi-milcza-dobre-i-to-czyzby-zrozumieli-swoje-bledy

eri
O mnie eri

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo