54 obserwujących
469 notek
555k odsłon
  3275   0

Polska szczepionka. Wódka

Internet
Internet


Eureka. Polska ‘szczepionka’ zwalczająca coronavirus…

Choć spożycie alkoholu w Polsce nie należy do najwyższych w Europie, to jeśli już pijemy, to robimy to głównie po to, by się upić - tak wynika z międzynarodowego sondażu alkoholowego przeprowadzonego w 19 państwach Starego Kontynentu.

86,4 procent badanych w naszym kraju przyznało się, że sięgnęło po napoje wyskokowe w ostatnich 12 miesiącach - średnia w Europie to 84 proc. W sondażu pytano nie tylko o to, ile spożywają alkoholu, ale także m.in. o sposoby i powody picia. W tej części badania Polacy nie wypadli najlepiej.


Jedna czwarta osób pijących w naszym kraju robi to w sposób ryzykowny, czyli na jednym spotkaniu wypija przynajmniej 200 ml wódki. Dla porównania we Włoszech robi tak mniej niż 10 proc. deklarujących spożywanie alkoholu. Ekspertów niepokoi to, że znaleźliśmy się w czołówce państw, w których pijemy tylko po to aby się upić i dostosować się do innych.

Także częściej niż inni Europejczycy pijemy, bo czujemy się przygnębieni i chcemy zapomnieć o wszystkim. Co więcej aż 7 proc. osób pijących w naszym kraju uważa, że jest to zdrowe. W Szwecji podobnie myśli niecałe 2 proc. badanych.

Czy nasza nowa szczepionka wódka będzie pokrywana z Funduszu Zdrowia??


https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/546282,picie-polacy-spozycie-alkohol-raport.html


Zobacz galerię zdjęć:

Internet
Internet
Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości