Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1374 notki 1706979 odsłon
GPS, 12 maja 2018 r.

Matrona

492 9 1 A A A
Motto: A propos kobiet: zawsze fajnie było. Alosza Afdiejew – Trencz.

           Kobiety to nie tylko uroda i seks. To też, ale nie tylko. Takie są te na froncie - widać, że są ładne i powabne. Ale kobiety to też matrony - te w tle. Każda może, i powinna, pełnić obie role. Ale po kolei. Najpierw jest na froncie, potem schodzi na tło. Na froncie tylko wabi, gdy siądzie z tyłu, zaczyna rządzić.

           Kobiety mają inną krzywą życia niż mężczyźni. Inną w takim sensie, że pochodna tych krzywych ma inną charakterystykę. Mężczyzna maksimum witalności osiąga w połowie życia - tak gdzieś około czterdziestki. Wtedy jest najmądrzejszy, najsprawniejszy, najbardziej przystojny, inteligentny, bogaty. Potem jest już tylko z górki pod każdym względem. Z wyjątkiem Clinta Eastwooda.

           U kobiet jest inaczej - maksimum dojrzałości osiągają około dwudziestu pięciu lat - wtedy są najsprawniejsze, najseksowniejsze, najbardziej przysposobione by mieć dzieci. Ale jeszcze nie są najmądrzejsze, jeszcze nie osiągają maksimum sprawności intelektualnej - bo ta jest im niepotrzebna w tym okresie. Są to takie trzpiotki-roztropki. Flirciarki. Wystarczy im tylko instynkt odpowiedniego rozpoznania partnera rozpłodowego. Maksimum sprawności umysłowej osiągają po pokwitaniu, gdy im już seks z głowy wywietrzeje i nie będzie zaćmiewał umysłu. Dlatego matrona to symbol mądrości.

           Babcia jest fajna nie dlatego, że jest ładna, ale dlatego, że jest mądra. A dziadek jest fajny, bo to gawędziarz - opowiada historie z czasów, gdy był w kwiecie wieku. Zawsze będzie fajny, gdy będzie flirtował i podrywał. Babci się to już nie uda i nie ma sensu by go naśladowała. Gdy oboje byli młodzi, to dziadek opiekował się babcią, bo on był mądry, a ona głupia. Na starość role się odwracają i to ona się nim opiekuje, bo ona jest mądra, a on głupi.

           Więc jeśli kobieta chce być kobietą do ostatniego tchu, to powinna pamiętać, że kobiecość to nie tylko wygląd, ale też intelekt. Wygląd to tylko wabik by robić te głupie ruchy niegodne filozofów służące przetrwaniu gatunku.

           Kobieta to bardziej matka i babcia, to bardziej matrona, niż podlotek, czy seksbomba. Naturalna wielozadaniowość kobiety służy przetrwaniu gatunku. Kobieta to opiekunka, wychowawczyni, nauczycielka, pielęgniarka, mentorka, matka, babcia - to są jej ważne role.

           Jak już jest mądra to może jest najczęściej w tle. Ale nie ma w tym niczego złego - nie traci przez to kobiecości. Wręcz ją zyskuje! Kobieta się całe życie rozwija, ciągle staje się coraz bardziej kobietą, nawet, jeśli jest ignorowana czy pogardzana. A mężczyzna tylko odcina kupony od bujnej młodości.

           Kobieta, która ciągle jest taka sama, ciągle tak samo ładna i seksowna, bo sobie sztucznie poprawia urodę, nie jest kobietą prawdziwą, ludzką. Jest sztucznym tworem popkultury. Kobieta to nie lalka Barbi. Kobieta zmienną jest. Kobieta zawsze mądrzeje i to utrzymuje jej urodę. A różne mankamenty wyglądu, to relatywna kwestia mody - dziś się to podoba, a jutro tamto, i na odwrót. Mądrość widoczna w twarzy starej kobiety czyni ją piękną obiektywnie.

           Wszelkie poprawianie naturalnej urody kobiecej poprzez jakieś zabiegi chirurgiczne, wstrzykiwanie botoksu, liftingi twarzy etc. to jest zawsze psucie wyglądu i zdrowia. Kobieta dojrzała jest piękna - im dojrzalsza, tym piękniejsza.
Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Trajk <- poprzednia notka
następna notka -> Liberalna argumentacja

Tagi: gps65, kobieta

Opublikowano: 12.05.2018 02:22. Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 13:27.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @W kapeluszu Panama  Też myślę, że ma rację. Krótkie przeszkolenie wystarczyło, by...
  • Moim zdaniem teoria mistyfikacji, czyli, że to było sfingowane morderstwo, jest wysoce...
  • @Macck87  1. Nie ma krwi na nożu. To można wytłumaczyć tym, że to były trzy szybie ciosy...

Tematy w dziale Społeczeństwo