Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
125 obserwujących
1577 notek
2006k odsłon
260 odsłon

Życzenia wyborcze

Wykop Skomentuj12

       Niedługo wybory. Będę głosować na Konfederację. Cała moja bliska rodzina będzie głosować na Konfederację. Nie ma u nas konfliktów z tym związanych. Ale mam wielu znajomych, kolegów, koleżanek, dalszą rodzinę, przyjaciół, współpracowników etc., którzy głosują inaczej. Też mało kiedy wywoływało to konflikty - no, może chwilowe kłótnie. Głównie dlatego, że jak rozmowa schodzi na sprawy polityczne, to im próbuję tłumaczyć, wyjaśniać, argumentować, ale mało co do nich dociera, bo traktują to emocjonalni i są silnie zindoktrynowani propagandą, więc nawet nie chcą myśleć. Zmieniają więc temat i kłótnia się kończy.

       Ponieważ od 30 lat głosuję na wolnościowców i wolnorynkowców, którzy są cały czas w mniejszości, to nie mam kłopotów związanych z tym, że większość ludzi, którymi się otaczam, nie zgadza się ze mną. To dla mnie normalka, jestem przyzwyczajony. Nie złoszczę się na nich, nie klnę i nie potępiam. Ze stoickim spokojem przyjmuję to, że się nie orientują, nie rozumieją, nie potrafią z sensem wyjaśnić swoich politycznych wyborów. Taka jest demokracja i tyle.

       Jestem więc pogodzony z przegraną. Nie wywoła to u mnie traumy, czy jakiegoś szoku. Nigdy niczego innego nie doświadczyłem - politycznie zawsze popierałem przegranych. Jestem dzieckiem PRL-u, czyli wychowałem się w systemie, którego nie można zaakceptować i nie można mieć nadziei, że się zmieni.

       Niemniej ciągle mam nadzieję, że komuna upadnie! PRL, czyli pierwsze komuna, przepoczwarzyła się w drugą, zwaną III RP. Ale to wciąż komuna, to wciąż socjalizm, etatyzm, zamordyzm, mafiokracja. Przy życiu trzyma mnie to, że wierzę w upadek komuny, wierzę, że socjalizm musi przegrać i kiedyś wolny rynek zatriumfuje. Już tak długo przeżyłem w komunie, że nie musi się to stać za mojego życia. Ale to się kiedyś stanie. W którejś następnej notce napiszę jak do tego dojdzie. To jest nieuchronne. I wcale nie dokona się to demokratycznie. Ale też nie dojdzie do tego na skutek rewolucji. Wywoła to postęp technologiczny - szczególnie związany z szybszym rozwojem broni defensywnej, niż ofensywnej. Ale o tym później.

       Teraz chciałbym przedstawić moje życzenia na najbliższą przyszłość, na nadchodzące wybory. Jak się moje życzenia ziszczą, to będę bardzo zadowolony - a jak nie, to będzie tak jak zwykle, tak jak zawsze, standardowo - będę nadal żyć w komunie i będę musiał ją cierpliwie znosić, tak jak to robiłem całe życie.

       Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by PiS nie zdobył większości pozwalającej samodzielnie rządzić. Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by pozostała trójka bandy czworga, czyli PO, SLD i PSL też nie miała razem większości. Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by Konfederacja weszła do Sejmu i stała się języczkiem u wagi, tak by mogła manewrować między bandą czworga nie wykluczając z nikim koalicji, tak by mogła wytargować najwięcej od potencjalnego koalicjanta. Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by Konfederacja wytargowała likwidację podatku dochodowego w zamian za poparcie mniejszościowego rządu. I jest mi kompletnie wszystko jedno czy wytarguje to od PiS-u, czy od PO, SLD i PSL.

       Konieczne jest by nie dopuścić do samodzielnych rządów PiS w drugiej kadencji. A ponieważ reszta bandy czworga mało co się od PiS-u różni ideowo i w praktyce władzy, to też nie wolno ich do rządów przywrócić. Więc nawet jak ktoś ma rozbieżne poglądy z Konfederacją, to powinien na nią głosować. Po prostu dla politycznej higieny.

       W Warszawie będę głosować na Janusza Korwin-Mikke. Życzę sobie, i wszystkim Polakom, by powstała jego druga książka z XXI wiecznymi przemówieniami sejmowymi, jeszcze lepszymi niż te z lat 90-tych XX wieku, które są już legendarne. Tylko to pozostanie jako chluba polskiego parlamentaryzmu z przełomu wieków – nic więcej nie zasługuje na pamięć, bo reszta to tylko wstyd, żenada i obciach.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

Konfederacja chętnie przyjmie poparcie Lecha Wałęsy! <- poprzednia notka <br />

następna notka -> Konfederacja stoi na barkach gigantów

Tagi: gps65, wybory, życzenia, Konfederacja, polityka

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka