42 obserwujących
181 notek
597k odsłon
1767 odsłon

Smoleńsk 2010 - Radiolatarnia NDB, a system RSBN

Wykop Skomentuj31

Podwójny komplet latarni, czyli jak jest RSBN z PRMG, to znaczy, że na Siewiernym można było lądować zarówno od wschodu, jak i od zachodu, nawet bez radiolatarni NDB i bez widoczności...

Teraz Pogromcy Mitów powinni zmierzyć się jeszcze z jedną dezinformacją piewców oficjalnej prorosyjskiej wersji tego zdarzenia, którzy twierdzą, że RSBN to rosyjski wynalazek, który stosowany jest tylko w ruskim wojsku i nigdzie poza Rosją nie jest używany oraz, że polskie samoloty nie są dostosowane do współpracy z tym systemem.

Ci Pogromcy powinni udać się na ten przykład na wojskowe lotnisko w Białej Podlaskiej (wschód Polski, nie Rosja)...

Link do mapy na Wikimapii, lokalizacja stacji bliższej radiolatarni w Białej Podlaskiej:

http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=52.016965&lon=23.186128&z=16&m=b&permpoly=7708896

Proszę zwrócić uwagę na jej oznaczenie "BRL i RSBN TANGO"... Polskie lotnisko z RSBN...

 

Czy w dniu 10 kwietnia 2010 roku wszystkie te w/w systemy na Siewiernym były sprawne? Śledząc przepływ dokumentacji pomiędzy stroną rosyjską i polską dotyczącej tego lotu - musiały działać.

Po pierwsze - stronie polskiej zostały przekazane karty podejścia na któych wszystkie te systemy są wymienione (jeżeli są wymienione, tzn. są na lotnisku)...

Po drugie strona polska nie otrzymała rzekomej depeszy NO-TAM M, która rzekomo informowała o rzekomych wyłączeniach niektórych systemów...

Czyli od strony formalnej w dniu 10 kwietnia 2010 wszystkie te urządzenia musiały być sprawne (!!!).

 

Przyjrzyjmy się jak wygląda mobilny nadajnik RSBN ulokowany na stacji bliższej radiolatarni w miejscowości Biała Podlaska (Polska):

No to jak to jest? Polskie lotniska są wyposażone w nadajniki RSBN, a polskie samoloty nie mają odbiorników tego systemu??? Żarty jakieś...

 

Na koniec wyciąg z manuala Tu-154 (język angielski) dotyczy pokładowego oprzyrządowania RSBN (żeby nie było, że Tupolewy nie mają takich urządzeń):

"Control panel of the receiver system RSBN is overhead, Pos. 438. The left knob sets the "tens" channel number, right - "units". Power produced switch 437.

Navigational System RSBN supplied to the device PPDA-SH (321), and channel ranges overlap at the IDR (107). Basic consumer information RSBN - it NVU nav computers, that produces range correction by this information. For more information, see the description of the NVU.

In the model, for RSBN need to make information about the RSBN beacons in the base simulation, the file Navaids / nav.dat.gz. To do this, together with the model file is rsbn.dat. Support RSBN made by analogy with the well-known scenario Pryadko-Gritsevskogo for MSFS, RSBN station in FG - VOR is slightly modified method of installation of frequency. To install RSBN on Unix:

Copy Navaids / nav.dat.gz in the archives, just in case.

Unzip Navaids / nav.dat.gz in their home directory.

Open the resulting nav.dat in your favorite text editor and remove at the end of the file the line "99."

Append rsbn.dat at the end of nav.dat, for example: cat rsbn.dat>> nav.dat

Gzip nav.dat

Copy the edited file to the Navaids / nav.dat.gz. Here, you'll need root permission.

For windows all around as well, only need a archiver understands gz. You can combine the files in any text editor, because are ordinary text files."

 

Pozdrawiam myślących...

Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka