39 obserwujących
1839 notek
2459k odsłon
1168 odsłon

Co albo komu odpuści PiS ratując Andrzeja Dudę?

fot. Kancelaria Sejmu RP
fot. Kancelaria Sejmu RP
Wykop Skomentuj71

Najłatwiej zmusić Joannę Lichocka do rezygnacji z mandatu, obiecując jej jakieś lukratywne stanowisko po wyborach, ale ta może się uprzeć. A nawet gdyby – to może nie wystarczyć.

Dziś krótko. Andrzej Duda jest w tarapatach. Te tarapaty powodują przynajmniej trzy kwestie.

Pierwsza to problem 2 miliardów złotych na telewizję Jacka Kurskiego, zamiast na onkologię. Żeby z tych tarapatów wyjść prezydent musiałby albo ustawę zawetować, albo zmusić Joannę Lichocka do złożenia mandatu.

Druga to problem wymiaru sprawiedliwości. Biorąc pod uwagę oświadczenie sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie, że nie będą stosować ustawy kagańcowej, oznacza to długi i wyniszczający spór z orzeczeniem TSUE w tle.

Kwestia trzecia to Marian Banaś. Sądząc z trwającej kontroli NIK w Ministerstwie Sprawiedliwości też – podobnie krakowscy sędziowie – nie zamierza się poddać. A to wszystko na 3 miesiące przed wyborami prezydenckimi. Z czegoś obóz PiS będzie musiał zrezygnować, coś odpuścić,  żeby zawęzić sobie obszar sporu, ale z czego?

Najłatwiej zmusić Joannę Lichocka do rezygnacji z mandatu, obiecując jej jakieś lukratywne stanowisko po wyborach, ale ta może się uprzeć. A nawet gdyby – to może nie wystarczyć. Nad Banasiem też nikt nie panuje, wydaje się więc, że raczej mógłby to być  wymiar sprawiedliwości, ale czy tak się stanie? Zobaczymy. Któryś z tych problemów będzie musiał być wyciszony, bo inaczej Andrzej Duda zostanie prezydentem – emerytem. Ciekawe który?

I jeszcze jedno na koniec. Szefową kampanii prezydenta została Jolanta Turczynowicz – Kieryłło. Adwokatka między innymi Henryka Stokłosy i Adama Glapińskiego.

Oczywiście adwokaci mają różnych klientów, ale ta zaskakująca Koincydencja może być jeszcze źródłem niejednego kłopotu dla Andrzeja Dudy. Może nawet całkiem niedługo…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl
Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna
http://miastopoznaj.pl/
Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl


Wykop Skomentuj71
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka