44 obserwujących
1884 notki
2547k odsłon
  1003   0

Sprawa zwierząt futerkowych. PiS nie przemyślał potencjalnej riposty ojca Rydzyka

fot. Kancelaria Sejmu RP
fot. Kancelaria Sejmu RP

Jeśli ojciec Rydzyk będzie szeroko i głośno tego argumentu używał, to znany od kilku dni hodowca norek i inni koledzy z jego branży mogą spać spokojnie.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło projekt zakazu hodowli zwierząt na futra. Twarzą tej inicjatywy został sam prezes, Jarosław Kaczyński.

Niezależnie od kwestii ochrony zwierząt, problem ten trzeba rozpatrywać pod kątem politycznym, a z politycznego punktu widzenia inicjatywa jest skierowana przeciwko Zbigniewowi Ziobro i ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. Przeciwko dwóm osobom, które są na tyle silne, że mogą stawiać PiS jakieś warunki.

To że jest to inicjatywa przeciw ojcu Rydzykowi jest dla mnie jasne. Przecież największy potentat w hodowli zwierząt na futra jest prezesem Instytutu bardzo ściśle powiązanego z Radiem Maryja. I to jest właśnie moim zdaniem ten element całej operacji, który PiS nie do końca przemyślał.

Bo oczywiście może być tak, że ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał już od PiSu tyle „darów serca”, że tę kwestię odpuści. A jeśli nie? Jeśli nie, to moim zdaniem PiS nie do końca przemyślał, jakiej broni może użyć w tej sprawie przeciw PiSowi toruński redemptorysta.

Bo jeśli ojciec Rydzyk zacznie głośno wołać, że to skandal, bo PiS walczy o życie zwierząt z ogromną determinacja, a jednocześnie unika jasnej deklaracji w sprawie ochrony życia ludzi, torpedując różnymi zabiegami wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej, to ten argument będzie bardzo mocno słyszalny i przyjmowany, w sporej części tego najbardziej świadomego, PiSowskiego elektoratu.
I moim zdaniem, jeśli ojciec Rydzyk będzie szeroko i głośno tego argumentu używał, to znany od kilku dni hodowca norek i inni koledzy z jego branży mogą spać spokojnie.

PS: I jeszcze moja opinia w tej sprawie. Nie mam jej do końca wyrobionej. Będę słuchał różnych głosów w tej debacie, ale na starcie tej debaty  moje stanowisko jest takie: trzeba z całą pewnością maksymalnie ograniczyć cierpienia zwierząt hodowanych na futra, ale czy w związku z tym trzeba od razu zamykać całą branżę na dziś nie jestem do tego przekonany.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl
Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna
http://miastopoznaj.pl/
Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości