44 obserwujących
1895 notek
2564k odsłony
  592   0

Profesor Maksymowicz w Polska 2050. Miał dość czy jest sygnalistą?

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Wczoraj profesor Wojciech Maksymowicz, były poseł Porozumienia Jarosława Gowina, dołączył do ruchu Szymona Hołowni. 

Bardzo to ciekawe, bo w ten sposób ruch ten – obok komponentu lewicowego i liberalnego – zyskał niewielki, ale jednak komponent konserwatywny. Jakie są powody i przyczyny takiego posunięcia Wojciecha Maksymowicza? Ja widzę dwie możliwości. 

Pierwsza jest taka, że Wojciech Maksymowicz miał po prostu dosyć PiSu. Dosyć ataków osobistych i pomówień, których wyjątkowo perfidną próbkę mieliśmy wczoraj rządowych Wiadomościach telewizyjnych. Miał dosyć oskarżeń o nie etyczne eksperymenty na ludzkich płodach. Po ludzku, całkowicie go rozumiem, że może mieć po prostu dosyć. To pierwsza możliwość. Ale jest i druga. 

Ta druga jest taka, że Wojciech Maksymowicz może być sygnalistą. Że jest harcownikiem. Zwiastunem jakiegoś szerszego porozumienia między Jarosławem Gowinem i jego ludźmi, a Szymonem Hołownia. Mogłyby na to wskazywać dwa wczorajsze głosowania sejmowe. Jedno w komisji, a drugie chyba na posiedzeniu plenarnym. 

W pierwszym padła ustawa o lasach, w drugim jakieś kwestie mieszkaniowe. Padły – z tego co wiem – głosami posłów Jarosława Gowina. To może być jaskółka tego porozumienia. 

Ciekawe jak w tym wszystkim zachować Andrzej Sośnierz? Jego zachowanie też może być wskazówką, że mamy do czynienia z jakimś nowym, politycznym dealem. W przypadku Wojciecha Maksymowicza mogą oczywiście występować oba czynniki jednocześnie. Zobaczymy jak to się będzie dalej rozwijać. Na pewno będzie ciekawie.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl       

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka