34 obserwujących
1746 notek
2270k odsłon
753 odsłony

Andrzej Duda. Dyletant, czy hipokryta? Wybór między dżuma a cholerą

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj23

Jeśli tak rzeczywiście by było, to oznaczało by to, że Andrzej Duda, po cichu i od dłuższego czasu, układał się, z prezydent Warszawy, która zdaniem obozu PiS, po prostu okradała warszawiaków. Oznaczałoby to że prezydent Duda jest po prostu hipokrytą.

Dziś krótko i na gorąco po zakazie wydanym przez prezydent Warszawy dla Marszu Niepodległości. Otóż jedna rzecz mnie zaskakuje. Zaskakuje mnie, że zaraz po tym zakazie, prezydent Andrzej Duda natychmiast ogłasza – przy wsparciu premiera Morawieckiego – że teraz on zorganizuje marsz na trasie, którą miał iść Marsz Niepodległości. Odkładając na bok wszystkie inne dywagacje, którymi warto zająć się później, na gorąco nasuwają się dwie refleksje. Że są mianowicie tylko dwie możliwe przyczyny tej sytuacji:

Pierwsza jest taka, że Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy, od dłuższego czasu, po cichu współpracowała z Hanną Gronkiewicz - Waltz. I że decyzja prezydent Warszawy jest z Prezydentem Rzeczpospolitej uzgodniona i zaplanowana po to, żeby Andrzej Duda mógł w miejsce i na planowanej trasie Marszu Niepodległości przeprowadzić swój marsz. Jeśli tak rzeczywiście by było, to oznaczało by to, że Andrzej Duda, po cichu i od dłuższego czasu, układał się, z prezydent Warszawy, która zdaniem obozu PiS, po prostu okradała warszawiaków. Oznaczałoby to że prezydent Duda jest po prostu hipokrytą.

Drugi wariant jest taki, że prezydent się z Hanną Gronkiewicz - Waltz nie układał, i po prostu postanowił na szybko, korzystając z nieprawomocnej decyzji, które jeszcze może się zmienić, przeprowadzić własny masz w tym samym miejscu. W takim razie prezydent zakładałby, że jest w stanie zorganizować ogólnonarodowy marsz w cztery dni. Jeśli mielibyśmy do czynienia z taką sytuacją, oznaczałoby to, że Andrzej Duda jest zwyczajnie oderwanym od rzeczywistości dyletantem.

Wybór między hipokrytą a dyletantem to klasyczny wybór między dżuma a cholerą. Gdy chodzi o głowę państwa, tak źle i tak niedobrze. I do tego w 100- lecie Odzyskania Niepodległości….

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka