39 obserwujących
1831 notek
2439k odsłon
1604 odsłony

Czy powinniśmy przyjąć (my, PSL) poparcie Lecha Wałęsy?

Konwencja PSL Koalicji Polskiej, Płock, 17.08.2019.
Konwencja PSL Koalicji Polskiej, Płock, 17.08.2019.
Wykop Skomentuj72

I dlatego trzeba bardzo jasno powiedzieć Lechowi Wałęsie: Panie Prezydencie! Bardzo dziękujemy. Bardzo Pana szanujemy za przeszłe zasługi, ale dziś, w tej sytuacji,  Pana poparciem po prostu nie jesteśmy zainteresowani.

Lech Wałęsa ogłosił dziś – mówiąc w skrócie – że nie będzie głosował na Platformę Obywatelską, tylko chce głosować na PSL. W normalnych warunkach powinno nas to cieszyć. Warunki jednak nie są normalne, więc mnie to nie cieszy absolutnie. Dlaczego mnie nie cieszy?

Po pierwsze dlatego, że Lech Wałęsa na konwencji Platformy dopuścił się i rzeczy niesłychanej w naszym kręgu cywilizacyjnym. Postanowił obrażać zmarłego dzień po pogrzebie. Kornela Morawieckiego pewnie różni ludzie oceniają różnie. Pewnie tez gdyby w 2015 - dzięki Pawłowi Kukizowi – nie dostał się do Sejmu, nie został z tytułu wieku marszałkiem seniorem, a dziś gdyby nie był ojcem urzędującego premiera, to - niezależnie od zasług - takiego pogrzebu po prostu by nie miał. Ale jeszcze raz powtórzę – obrażanie zmarłych w dzień po pogrzebie jest po prostu czymś co ociera się o barbarzyństwo.
Jeśli PSL miałby więc przyjąć poparcie Lecha Wałęsy, to ten najpierw musiałby się jednoznacznie odciąć od tego co powiedział na konwencji Platformy. Czy to zrobi? Moim zdaniem nie.

I kwestia druga. Trudno przyjmować poparcie od nawet najbardziej zasłużonej osoby, której zasadniczym problemem jest absolutna nieprzewidywalność. Załóżmy, że PSL to poparcie przyjmie, a jutro Lech Wałęsa zmieni zdanie i poprze na przykład Konfederację. Co będzie wtedy z PSL? PSL znajdzie w sytuacji Platformy, która po zaproszeniu na swoją konwencję Lecha Wałęsy, na ostatniej prostej kampanii, dzięki temu zabiegowi, ma naprawdę poważne kłopoty. I to jest drugi powód, ta nieprzewidywalność. dla którego PSL po prostu nie może przyjąć poparcie Lecha Wałęsy. I trzeba to jasno powiedzieć.

Wreszcie na koniec. Do dziś nie mogę uwierzyć, kto w kierownictwie PO wpadł na pomysł, aby na ostatniej dużej konwencji wystąpił ktoś, kto jest oceniany różnie, ale w jednej sprawie wszyscy tę osobę oceniający się zgadzają. Że może powiedzieć absolutnie wszystko.

I dlatego trzeba bardzo jasno powiedzieć Lechowi Wałęsie: Panie Prezydencie! Bardzo dziękujemy. Bardzo Pana szanujemy za przeszłe zasługi, ale dziś, w tej sytuacji,  Pana poparciem po prostu nie jesteśmy zainteresowani.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl
Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna
http://miastopoznaj.pl/
Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl


Wykop Skomentuj72
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka