5 obserwujących
465 notek
128k odsłon
1965 odsłon

Przyjazń na kolanach.

Wykop Skomentuj89

Polska powstała z kolan. tak twierdzi PiS, twierdząc, że od czasu ich panowania, Polska się już nie porusza na kolanach. Ta na marginesie,od tego powstawania z kolan, Kaczyński uszkodził sobie kolanko. Taki męczeński uraz. Nastały piękne czasy, gdzie już nie jesteśmy petentami, ale dyktujemy  swoje warunki. Swoje nie znaczy, że utożsamiają się z realiami. Stoimy teraz mocno na kolanach. Czyżby?

Wizyta ostatnia Dudy u Trumpa pokazała co innego. Takiego upadku w braku poczucia godności nie było od czasów, gdy byliśmy uzależnieni od sowietów. Duda i jego otoczenie wylało nie wiadro wazeliny, lecz całe cysterny. To był widok nie klęczącego prezydenta, lecz on po prostu leżał przed Trumpem krzyżem. W dodatku to jego podniecenie, że o to  najpiękniejszy dzień w historii Polski. Jego zapewnienia o sojuszu, o tym, że łączy nas jakaś zażyłość większa, niż przyjazń. A co na to Trump? Jego mina mówiła wszystko. Lekceważąca i wyniosła, pokazująca gdzie ma ta całą Polskę i jej prezydenta. Jego zachowanie uwidoczniło to, że sojusz może i będzie, ale tylko finansowy. Musimy coś kupować, żeby w ogóle być dopuszczony do przedsionka tolerancji i akceptacji. 

Czy o przyjazni świadczy fakt, że będą stacjonować u nas obce wojsko? Raczej nie. Historia Polski pokazuję czym taka okupacja wojsk była. Rosjanie okupowali nas przez długie lata zawłaszczając naszą suwerenność. Stawiając warunki, które musieliśmy zaakceptować. W dodatku byliśmy narażeni na atak z zachodu. Byliśmy potencjalnym przyczółkiem ewentualnego konfliktu. Historia z okupacją dzisiaj się powtarza. Jeśli okupacja sowiecka była nam narzucona, to teraz sami się prosimy o takową. Widocznie lubimy, żeby ktoś nas pilnował.

Obietnice Trumpa na temat wiz, to tak naprawdę bajeczka napisana specjalnie, żeby Duda miał jakiś sukces. 90 dni, być może dłużej, to termin nierealny w samym początkowym założeniu. Duda dostał obietnicę na odczepnego, żeby chłopu nie było żal. W dodatku, gdy klęczał, prawie leżał przed pomyłką prezydencką, to był raczej objaw litości. Litości i pogardy, wiedząc, że jest to po prostu nie realne. Duda tą ułudę łyknął, jak koń kostkę cukru. Zresztą, czy sprawa wiz jest tak istotnym priorytetem każdych rządów? Trzeba mieć swoją godność, anie skamlać, że chcemy zniesienia wiz. Jest to poniżające. 

Sukces wizyty według PiS to klęska wizerunkowa. Zostaliśmy potraktowani jak ubogi krewny, który liczy na okruchy z pańskiego stołu. PiS tą wizytą nas tylko ośmieszył. Duda sie ośmieszył i stał się takimś trefnisiem, który Trumpa miał zabawić. 

Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka