7 obserwujących
649 notek
217k odsłon
200 odsłon

Małpy w koronie

Wykop Skomentuj5

"Apeluję do Premiera Morawieckiego, by podjął decyzję o włączeniu do badań wszystkich laboratoriów, które mogą badać próbki i bezlimitowym finansowaniu testów przez NFZ" – pisze Kidawa-Błońska. Powołuje się na WHO, ale też na informacje od polskich lekarzy, ekspertów i samorządowców, którzy skarżą się na zbyt mało ilość testów. https://natemat.pl/303003,dlaczego-jest-malo-testow-na-koronawirusa-kidawa-blonska-apeluje-do-pis

 ,,W Polsce zarejestrowano 2.700 diagnostycznych laboratoriów medycznych, o  zróżnicowanej wielkości i różnych zakresach badań."

,,Największą część rynku diagnostyki laboratoryjnej w Polsce, pod względem wartości, stanowi sprzedaż odczynników, których udział w latach 2010-2015 wynosił od 86 do 90 proc."

,,Minister Zdrowia nie kontrolował medycznych laboratoriów diagnostycznych w celu identyfikowania nieprawidłowości i zapobiegania ich występowaniu. W latach 2015-2016 nie przeprowadził żadnej kontroli medycznego laboratorium diagnostycznego, pomimo że w ustawie o działalności leczniczej kompetencje kontrolne Ministra Zdrowia zostały uregulowane."

,,W ocenie NIK Minister Zdrowia nie sprawował skutecznego nadzoru nad funkcjonowaniem diagnostyki laboratoryjnej." https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-dostepnosci-i-finansowaniu-diagnostyki-laboratoryjnej.html

Dobrze byłoby, gdyby opozycja z funduszy własnych zakupiła testy i przekazała je nieodpłatnie prywatnym zakłado diagnostyki laboratoryjnej. Bo testy w szpitalach zakaźnych są w wystarczającej ilości. W łbach się szwabom przewraca i rynek zbytu na testy przygotowują, a opozycyjne papugi jak  małpy wrzeszczące (parafrazując Słowackiego) na kutasach się bujają.

 Może  bujającym kasę na ekwilibrystykę przesłano?

Szybkie wykrycie nowego wirusa koronowego
Oznaczenie CE-IVD test cobas SARS-CoV-2 na systemach cobas 6800/8800 firmy Roche

Test cobas SARS-CoV-2 firmy Roche jest oznaczony znakiem CE do diagnostyki in vitro i umożliwia analizę dużych ilości próbek pod kątem nowego koronawirusa SARS-CoV-2 w krótkim czasie. Roche szybko opracował ten test dla systemów cobas 6800 i 8800, aby zaspokoić zwiększone potrzeby medyczne podczas pandemii.

Test cobas SARS-CoV-2 służy do jakościowego wykrywania koronawirusa, który powoduje chorobę COVID-19. Rozmaz z nosogardła lub jamy ustnej i gardła pobiera się od pacjentów, którzy znajdują się w ostrej fazie zakażenia i którzy mają kryteria kliniczne określone przez CDC (Centers for Disease Control and Prevention).

„Ta możliwość testu pozwoli nam szybko i skutecznie reagować na to, co Światowa Organizacja Zdrowia nazwała pandemią. Ważne jest, aby szybko i niezawodnie ustalić, czy pacjent jest zarażony SARS-CoV-2 ”- powiedział Thomas Schinecker, CEO Roche Diagnostics. „Zatwierdzenie i certyfikacja zapewni w ten sposób większej liczbie pacjentów dostęp do niezawodnej diagnostyki, która ma kluczowe znaczenie w zwalczaniu tej poważnej choroby”

Systemy cobas 6800/8800 firmy Roche zastosowane do przeprowadzenia testu cobas SARS-CoV-2 zapewniają wyniki dla pierwszych 96 testów po 3 godzinach. Czasy dla wyższych objętości próbek zależą od systemu: system cobas 6800 dostarcza 384 wyniki w ciągu ośmiu godzin, z całonocną serią 1440 wyników w ciągu 24 godzin. Z systemem cobas 8800 uzyskasz 1056 wyników w ciągu ośmiu godzin lub 4128 wyników w ciągu 24 godzin. (Tłumaczenie Google)


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości