15 obserwujących
1140 notek
352k odsłony
  211   0

Leopardy dla Ukrainy

imageNiemcy zgodziły się wysłać na Ukrainę czołgi Leopard 2 w jednej z najnowszych wersji - 2A6. Ciężkie wozy bojowe mają przyjechać z magazynów Bundeswehry. Informuje o tym spiegel

Jednocześnie niemiecki rząd udzieli pozwolenia eksportowego na transfer na Ukrainę czołgów będących własnością innych państw europejskich – przede wszystkim w krajach skandynawskich i w Polsce.

Przedstawiciel Ukrainy wyjaśnił, że jednym z powodów pilnego zapotrzebowania państwa na nowoczesne zachodnie czołgi jest to, że obrońcom kończy się amunicja do sowieckich czołgów.

Powiedział, że obecnie Ukraina nie może wyprodukować dodatkowych pocisków do takiego sprzętu, „więc to zmusiło nas do znalezienia alternatywnego sposobu”.

image


Transmisja na żywo: środa, 25 stycznia, 15:05

Im Rahmen einer Aktuellen Stunde befasst sich der Bundestag am Mittwoch, 25. Januar 2023, mit der Frage nach möglichen Lieferungen von Leopard-Panzern aus Deutschland an die Ukraine. Die Aktuelle Stunde wurde auf Verlangen der CDU/CSU-Fraktion aufgesetzt, die die „Leopard-Blockade der Bundesregierung beenden“ will und einen Vertrauensverlust der Bundesregierung bei Verbündeten befürchtet. (ste/24.01.2023)

bundestag

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka