13 obserwujących
2476 notek
363k odsłony
  162   0

"Pokonanie Putina jest bezcenne"

CYTAT

– Pokonanie Putina jest bezcenne – powiedział republikański senator Lindsey Graham. – Dopóki Ukraińcy są chętni do walki, musimy im pomagać.

– Ukraina wyraźnie wierzy, że może zwyciężyć – powiedział dwa tygodnie temu sekretarz obrony USA Lloyd Austin. – Ukraina potrzebuje naszej pomocy, aby wygrać.

A DALEJ

Prezydent Biden poprosił ustawodawców o kolejne 33 mld dol. pakietu pomocy dla Ukrainy, a Izba Reprezentantów nie tylko ogromną większością przyjęła ten pakiet, ale jeszcze powiększyła go do o prawie siedem miliardów. Suma amerykańskiej pomocy dla Kijowa sięgnie 53,6 mld dol., poczynając od wybuchu wojny 24 lutego. Władimir Putin musi się zastanawiać, po co mu to wszystko było, kiedy patrzy na swoje rachunki, ponieważ Rosja w całym ubiegłym roku przeznaczyła na obronę, wydawałoby się ogromne 68,9 mld dol. Amerykańskie fundusze zostaną zużyte do 30 września, tak jak przewiduje ustawa Kongresu, to oznacza, że USA będą w tym czasie wydawać na wsparcie ukraińskiego wysiłku wojennego ok. 250 mln dol. dziennie. Ćwierć miliarda. Dziennie!

Podobno wojny wygrywa się pieniędzmi...

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale