ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
12 obserwujących
53 notki
64k odsłony
  291   1

KRZYŻ symbolika ma znaczenie! Wywyższajmy go w dzisiejszym "bezpłciowym świecie bez klamek

https://www.gosc.pl/doc/1185348.Europa-katedr
https://www.gosc.pl/doc/1185348.Europa-katedr

image

Projekt zwieńczenia supertall Warsaw centralnej dominanty.

https://www.salon24.pl/galeria/661524

https://www.salon24.pl/u/maciejowskirobert/661524,wieza-orla-bialego-nasz-wiezowiec-w-grupie-obiektow-wokol-palacu-kultury-i-nauki

Budynek mógłby być wzorowany na architekturze amerykańskich wież w stylu katedralnym z lat końca XIX i początku XX w :

Np: Cathedral of Learning by the University of Pittsburgh.(2nd tallest educational building in the world), completed: 1936

imageimage

https://en.wikipedia.org/wiki/Cathedral_of_Learning

image

Współczesny świat tworzy coraz nowsze "błyskotki" w otoczeniu miejskim. Czym są te nowe "błyskotki" ? To nowe dominanty lokalne takie przykładowo jak: synagogi, meczety, banki, hotele, parki rozrywki ....itd . Są to pomysły w organizacji przestrzeni wyznaczające nowe miejsca zainteresowania, nowe skupiska ludzi wokół innych idei niż nasza polska wiara i zainteresowania. Mi chodzi o to byśmy walczyli o utrzymanie polskości w projektowaniu przestrzeni nad Wisłą i w całym naszym kraju. Byśmy nie zapominali o tym co najważniejsze. O Bogu i oddawaniu mu czci w tym czym się otaczamy. Zwłaszcza, że w historii świata nie zapominano o tym. Walka o wiarę i symbolikę w życiu człowieka trwała i trwa. To od nas zależy czym się otaczamy i co ma dla nas znaczenie . 

Zobaczmy kilka przykładów z miast światowych np Rio de Janeiro

image

https://www.budowle.pl/budowla/statua-chrystusa-zbawiciela

Stąd w poprzednich moich notkach tyle elementów kultury chrześcijańskiej czyli symboliki krzyża w rozwiązaniach urbanistyczno - architektonicznych projektowanych przeze mnie dla współczesnego wizerunku skyline dla Warszawy.

image

image

image

proszę oglądać w YouTube pełen filmik animację, bo oczywiście jakieś filtry zabraniają transferu filmu na stronę Salon24 ( chodzi o przekaz o chrześcijaństwie :(

image 

https://www.salon24.pl/u/maciejowskirobert/960756,wieza-europa-chrzescijanstwa-the-tower-of-christianity-warsaw,2


proszę oglądać w YouTube pełen filmik animację

Będąc przy temacie rugowania religii skąd tylko się da przez media i mainstream internetowy to właśnie z tego powodu trzeba i należy eksponować gdzie tylko się da przywiązanie do wartości chrześcijańskich na różnych stronach w sieci. Tak bardzo jest ta sfera niszczona przez politycznie poprawne struktury przekazu informacji TV i internetu ,że wolność słowa w kwestii wyznaniowej zaczyna kompletnie nie istnieć. Tworzy się nam świat bezwyznaniowy, bezpłciowy, bezwartościowy, bezideowy....itd "bez ..." . O taki świat chodzi współczesnym "elytom" globalnej wykładni tzw. NOWEGO PORZĄDKU.

Pozostańmy dalej w kwestii symboliki w projektowaniu.

image

image

Symbol zamiast kolumny również na placu może stanowić sama statua Chrystusa Króla Polski 

image

to samo (obejrzyj film w nowym oknie bo filtry cenzurujące działają)

Moje poszukiwania symboliki KRZYŻA w otaczającej nas przestrzeni w nawiązaniu do tradycji naszej wiary sprzężonej z Ojczyzną przedstawiam stale w notkach na Salon24. Zdaję sobie sprawę z tego, że ten temat ujmuję w uproszczeniu zarysie jako zagadnienie do rozwinięcia w przyszłości przy stworzeniu ścisłej zabudowy wokół PKiN. Proponowane formy, kształty i rozwiązania są koncepcyjne a nie ostateczne.

Gotowego rozwiązania na razie nie podaję. Raczej opisuję tu możliwości operowania symboliką w projektowaniu jako wytycznymi dla tych co kiedyś zajmą się tym miejscem w przyszłości. Warto by zrobili to w duchu naszej kultury ugruntowanej na chrześcijaństwie a nie na wzorcach "postępackiego" myślenia o wielokulturowości i "bezpłciowości społecznej" wtłaczanych masowo mediami obecnie w mózgi młodej generacji. Zachęcam młodych architektów-urbanistów do poszukiwania wyrazu i smaku w naszym skyline-Warszawa dla POLSKI. Nie tylko wzorowania się i powtarzania stempli z wielkich miast multikulturowej Europy czy świata.

Na koniec chcę podkreślić, iż poszukiwanie naszych własnych korzeni i eksponowanie ich w architekturze czy urbanistyce jest obowiązkiem naszym dla podtrzymania ciągłości naszej kultury i państwa narodowego w zjednoczonej Uni Europejskiej. Im bardziej będziemy wyraziści w naszych przekonaniach, kulturze i "barwach narodowych" tym bardziej będziemy szanowani jako partnerzy liczący się na arenie świata.

https://www.salon24.pl/u/maciejowskirobert/658390,wiezowce-wokol-palacu-kultury-czym-jest-polskosc-poszukiwania-formy-i-tresci

WARTO POSZUKIWAĆ TREŚCI I FORMY DLA NOWEJ WARSZAWY I POLSKI image

---------------------------------------------------------------

Reklama edukacyjna:image

https://nobilis.info.pl/produkt/biografia-lysiak/

media polskie i o POLSCE :

image


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości