ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
8 obserwujących
45 notek
56k odsłon
337 odsłon

JAK ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY Z REALIZACJAMI WOKÓŁ PAŁACU KULTURY?Co z jego WIZERUNKIEM?

propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20
propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20
Wykop Skomentuj7

image

JAK ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY Z REALIZACJAMI WOKÓŁ PKiN ?

CO ZROBIĆ Z WIZERUNKIEM PKiN ? 

Co do konotacji komunistycznych w WIZERUNKU Pałacu "Kultu i Nicości" ( PKiN ) jest jedno rozwiązanie.ZABUDOWYWAĆ TEN OBSZAR MAKSYMALNIE JAK SIĘ DA !!!  JAK ?

Zacznijmy od początku:

Odniosę się do tej wypowiedzi architekt miasta Marleny Happach 

Pełna wypowiedź tu:

https://nieruchomosci.wprost.pl/architektura/10168027/2/marlena-happach-architekt-miasta-specustawa-mieszkaniowa-to-plaster-na-zlamana-noge.html

https://nieruchomosci.wprost.pl/architektura/10168027/2/marlena-happach-architekt-miasta-specustawa-mieszkaniowa-to-plaster-na-zlamana-noge.html

Cytaty:

"......Zmieniliśmy podejście do rewitalizacji tej przestrzeni. Kiedyś chcieliśmy zmienić wszystko na raz. Obecnie skupiamy się na kolejnych krokach, zmieniamy okolicę centrum fragmentami. Pamiętamy jednak o tym, jak ma wyglądać końcowy obraz, który chcemy z tych puzzli ułożyć...."

"Pomysłów na zagospodarowanie Placu Defilad pojawia się dużo, ponieważ jest to bardzo medialny temat. Wizualizacje, które powstają przy tej okazji, dobrze wyglądają w prasie. Nikt nie łamie sobie jednak głowy nad tym, jak do tego doprowadzić. Nie ma też jak dotąd jednoznacznej akceptowanej społecznie odpowiedzi na pytanie, jak powinien wyglądać Plac Defilad."

CZAS ODPOWIADAĆ I DZIAŁAĆ  !

Od lat nie da się rozwiązać węzła gordyjskiego z regulacjami prawnymi dotyczącymi ścisłego centrum wokół PKiN.

Jak "ominąć"  BRAK REGULACJI PRAWNYCH ,które pozwoliłyby na realizacje projektów w omawianym obszarze Warszawy a w szczególności nie zakończoną reprywatyzację działek jak i własność warstwową terenu ?

CHODZI O TO BY PRACE NAD NOWYM CENTRUM RUSZYŁY Z MIEJSCA ZGODNIE Z BARDZO UNIWERSALNYM PLANEM DAJĄCYM W DŁUGIEJ PERSPEKTYWIE ZABUDOWYWAĆ OMAWIANY OBSZAR. 

Należy pogrupować działki o nieuregulowanej własności i problematycznej przyszłości w spójne kwartały (tzw. klastry) i starać się wypełnić w nich zabudowę w tych miejscach gdzie sprawy dotyczące własności zostały już wyjaśnione. Pozwolić stopniowo zgodnie ze zmodyfikowanym MPZP zabudowywać cały obszar między ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, E. Plater i Alejami Jerozolimskimi.  

MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO MUSI BYĆ ZMODYFIKOWANY PONIEWAŻ OBECNIE JEST TYLKO SZTUCZNĄ ATRAPĄ BEZ MOŻLIWOŚCI ZDECYDOWANEJ REALIZACJI INWESTYCJI ZGODNIE Z NIM . 

Klastery w nowym MPZP zaznaczone są poniżej kolorami. Zawierają one różne co do funkcji działki. Na zebranych działkach tworzymy nowe pierzeje ulic częściowo nawiązujących do przedwojennych regulacji. Wiadomo że nie da się odtworzyć tych układów w pełni ale należy do nich nawiązywać na tyle na ile dzisiejsze archiwa i plany na to pozwalają.Musimy zacząć wreszcie szczegółową analizę działek pod katem realizacji już i teraz ! DZIAŁKA PO DZIAŁCE!  

PROPOZYCJA SCALANIA KLASTRÓW dla potrzeb NOWEGO MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

image

image

Widoki całych układów tych klastrów mamy poniżej ukształtowane w propozycji na plac CENTRALNY

image

Widok całego kompleksu klastrów w omawianym obszarze :

image

Inne ujęcia i widoki ZABUDOWY ŚCISŁEGO CENTRUM WARSZAWY z elementem krystalizującym jakim jest PLAC CENTRALNY u zbiegu ul.Marszałkowskiej i al.Jerozolimskich. 

image

image

image


image

image

image

KOMPLEKSOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO DLA ŚCISŁEGO CENTRUM WARSZAWY

możliwa realizacja do 2030 roku ;-) 

image

-------------------------------------

REKLAMA edukacyjna:
Zobacz galerię zdjęć:

propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20
propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20 propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20 Widok2 perspektywiczny zabudowy MPZP koncepcja bryłowa Plac Centralny i rondo Dmowskiego jako skrzyżowanie (?) Widok1 perspektywiczny zabudowy MPZP koncepcja bryłowa Widok2 perspektywiczny zabudowy MPZP koncepcja bryłowa Widok5 perspektywiczny zabudowy MPZP koncepcja bryłowa propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20 Widok perspektywiczny zabudowy MPZP koncepcja bryłowa propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20 propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20 propozycja na NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WARSZAWY 2019/20 wizje przyszłości wizje przyszłości wizje przyszłości +12 zdjęć +13 zdjęć
Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale