ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
12 obserwujących
50 notek
62k odsłony
  1291   0

WIZJA ROZWOJU Warszawy ścisłego CENTRUM na 20 lat

Widok PLANU  mpzp PROPOZYCJA na 2025
Widok PLANU mpzp PROPOZYCJA na 2025

image

image


DREAM ABOUT WARSAW POLAND AGAIN. Polish dream of the future ?

 

            The development of the concept for aranging buildings in center of Warsaw with a group of multifunctional skyscrapers under the new spatial/zoning development plan. FUTURE concept for 2025-2040. Many atractions and exclusive investments -CHRISTIANITY PEAK & Donald Trump Tower, also ASIA TOWER + Panorama WARSAW view tower !!! ALL ARANGED AROUND Russian Palace PKiN at Defilad Square in the very CENTER of Warsaw !!! Wounderfull John Paul II Square conected with WARSAW BATTLE TRIUMPHAL ARCH to enjoy Your eyes in super scale for Warsaw citizen.


            Jest to opracowanie koncepcji aranżacji budynków w centrum Warszawy z grupą wielofunkcyjnych wieżowców w ramach nowego planu zagospodarowania przestrzennego . PRZYSZŁOŚĆ Koncepcja na 2025-2040 rok. Wiele atrakcji i ekskluzywnych inwestycji przyszłościowych - CHRISTIANITY PEAK i Donald Trump Tower, także AZJA TOWER + Panorama WARSZAWA wieża widokowa !!! WSZYSTKO ZNAJDOWAĆ SIĘ MOŻE WOKÓŁ Pałacu Kultury i Nauki (który mógłby być przekształcony w rosyjskie centrum biznesowo-kulturowe ze względu na konotacje historyczne)  na placu Defilad w samym centrum Warszawy !!! Wspaniały Plac Jana Pawła II połączony z NOWYM TAK BARDZO OCZEKIWANYM  ŁUKIEM TRIUMFALNYM BITWY WARSZAWSKIEJ.

Wszystko to wymyślone, aby ucieszyć oczy mieszkańców Warszawy jak i Polaków odwiedzających stolicę czy też turystów zagranicznych .Wszystko to po to by odmienić los placu Defilad, który straszy bezradnością władz stolicy.Wynikiem tej bezradności w działaniach ratusza w kwestii zagospodarowania tego obszaru jak i całego terenu wokół PKiN jest wieloletni zastój i bałagan panujący w samym SERCU STOLICY.Tak wygląda ścisłe centrum za czasów HGW-Czaskoskiego POKOnanych przez nieudolność decyzyjną jak i przez wysyp afer wokół najcenniejszych działek. 

Puszczamy wodzę wyobraźni jeszcze raz !!! Polskie marzenie o przyszłości? To centrum stolicy według naszych potrzeb i możliwości .Czasy się zmieniają i stać nas na dużo więcej.Dlatego czekamy z utęsknieniem na zmianę rządów i składu Rady Miasta w Warszawie by ruszyć ze śmiałymi realizacjami w tym miejscu stolicy !!!image

image

Nadchodzi bardzo korzystny czas rozwoju dla Polski. Czas w którym sytuacja geopolityczna jak i ekonomiczna daje szansę na ustanowienie nas na mapie świata jako CENTRUM Europy a może w przyszłości Eurazji. Wielkie mocarstwa takie jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Rosja, ale i państwa starej Europy mimo wielu rozbieżności w ich własnych politykach podlegają globalizacji. Tendencja ta powoduje iż państwa rozrzucone po całym globie zależne są od wielu układów i systemów międzynarodowych dających poczucie iż życie na Ziemi staje się jedną wielką wspólnotą. W przyszłości życie na świecie będzie miało wyznaczone ośrodki ekonomiczno –kulturowe a państwa przestaną odgrywać rolę ochronną dla narodów. Wszystko to za sprawą przyspieszonej komunikacji i internetu (elektronicznej przestrzeni) co daje poczucie „wsi globalnej”. Jaka przyszłość zatem?

Narody przemieszają się i powstaną OBSZARY na całym globie jako reprezentacje nowych społeczności lokalnych skupiające się wokół dawnych państw w miastach jako ich ośrodkach koncentrujących od dawna życie jak i zarządzanie. Rozróżnianie obszarów (mega-regionów kulturowych) opierać się będzie na historii jaka stworzyła dane państwa, kraje, które będą tworzyć taki obszar.

Pojęcia takie jak region, tradycja, obyczaje będą dalej istnieć i będą stanowić ubogacenie danego obszaru globalnego. Można to ująć prościej, iż to właśnie kontynenty będą pełnić taką rolę obszarów globalnych .Największym takim jednolitym obszarem jest Europa i Azja jako spójna i największa część świata. Nazywana będzie w przyszłości EUROAZJĄ. Na tak ogromnym obszarze nie da się wprowadzić integracji kulturowej i nie o to będzie chodzić w światowej globalizacji tylko o to by regiony-państwowe (tzw. stany zjednoczone BIS) prowadziły zgodne interesy i politykę globalną służącą ich regionom.

Polska jako kraj położony w centrum kontynentu będzie takim ośrodkiem ekonomiczno kulturowym integrującym wielką Eurazję .Warto zatem zastanowić się jak mogło by to wyglądać? Czym byłaby Polska w tak zorganizowanym świecie? Z jakim byłoby to pożytkiem dla mieszkańców naszego regionu . Jak już wspomniałem obszary globalne nie będą tłamsić odrębności kulturowych w regionie .Wręcz przeciwnie im bogatszy taki region w różnorodności tym ciekawsze może to być miejsce na Ziemi. Dlatego tak ważna jest i będzie identyfikacja kulturowa. Takie pojęcia jak wspólna historia, wiara, tradycja, obyczaje, architektura, budownictwo, sztuka będą elementami miejsco-twórczymi.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka