10 obserwujących
428 notek
1834k odsłony
1839 odsłon

Nie będzie pokazu Victoria's Secret. Marka uwikłana w skandale na tle seksualnym

Modelki Victoria's Secret podczas pokazu. fot. Flickr
Modelki Victoria's Secret podczas pokazu. fot. Flickr
Wykop Skomentuj11

Słynna marka bieliźniana Victoria’s Secret odwołała swój tegoroczny pokaz mody. Powodem jest spadek oglądalności w telewizji i nasilająca się krytyka show.

Koncern L Brands - właściciel marki Victoria's Secret odwołał tegoroczny pokaz, który organizowany był od połowy lat 90. Przez lata impreza była wielkim wydarzeniem w świecie mody. Szczupłe modelki ubrane w seksowną bieliznę i zmysłowe skrzydła prezentowały nową kolekcję marki. Transmisję z pokazu co roku można było obejrzeć w telewizji.

Pokazowi mody towarzyszyły występy największych gwiazd muzyki pop, m.in.: Stinga, Phila Collinsa, Spice Girls, Rihanny, Taylor Swift, Lady Gagi, Katy Perry czy Jaya-Z.

"Aniołkami" Victoria's Secret były największe nazwiska w branży, m.in.: Naomi Campbell, Heidi Klum, Claudia Schiffer, Alessandra Ambrosio czy Miranda Kerr, a także polskie modelki: Magdalena Frąckowiak, Monika Jagaciak, Kasia Struss i Anja Rubik. 

Anja Rubik
Anja Rubik brała udział w pokazie Victoria's Secret. fot. Flickr

Kontrowersje wokół marki Victoria's Secret

W ubiegłym roku pokaz Victoria's Secret miał najniższą oglądalność w historii. Nastąpiła też potężna fala krytyki, oskarżająca organizatorów o seksizm i zacofanie.

Na wizerunek firmy wpłynęły też ostatnie skandale. Szef marketingu firmy Ed Razak powiedział w wywiadzie dla "Vogue'a", że transseksualne modelki nie powinny brać udziału w pokazie, czym oburzył branżę modową.

Problemy wizerunkowe L Brands dotyczyły także przyjaźni między twórcą firmy, Lesem Wexnerem, a amerykańskim finansistą Jeffrey’em Epsteinem. Epstein zmarł w sierpniu w więzieniu, gdzie oczekiwał na proces w sprawie oskarżeń o przestępstwa natury seksualnej. Wexner twierdził, że Epstein jest jego doradcą. W 2007 roku rozstali się z powodu kłótni o pieniądze.

Zmieniające się nastawienie wpłynęło na sprzedaż i wynik finansowy marki. W trzecim kwartale bieżącego roku L Brands odnotowała stratę netto w wysokości 252 mln dolarów. Firma straciła klientów na rzecz konkurencyjnych firm takich jak Target, Kohl's, American Eagle i coraz liczniejszych start-upów.

Zobacz też: Skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Amerykanka Virginia Giuffre oskarża księcia Andrzeja o wykorzystywanie seksualne podczas spotkań zaaranżowanych przez Jeffreya Epsteina.

O seksaferze Jeffreya Epsteina pisał też Rafał Sroczynski:

Czarne chmury nad Olimpem. Szykuje się największy pedofilski skandal w historii.

"Książę i Pedofil". Ciemne chmury nad brytyjską monarchią.

Rihanna
Rihanna występowała podczas pokazu Victoria's Secret.
KJ

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości