11 obserwujących
384 notki
1624k odsłony
2694 odsłony

Szymon Hołownia pożegnał się z "Mam talent!" w TVN. Wystartuje w wyborach prezydenckich?

Szymon Hołownia, fot. profil publicysty na Facebooku.
Szymon Hołownia, fot. profil publicysty na Facebooku.
Wykop Skomentuj87

Szymon Hołownia po 11 latach rozstaje się z programem "Mam talent!" w TVN. W pożegnalnym odcinku, gdy żegnał się z widzami nie brakło aluzji politycznych. Od miesiąca media spekulują, że publicysta wystartuje w wyborach prezydenckich jako niezależny kandydat. Hołownia na razie nie potwierdza i nie zaprzecza. 

Szymon Hołownia razem z Marcinem Prokopem prowadzili „Mam talent!” od pierwszej edycji show jesienią 2008 roku. O swojej rezygnacji dziennikarz poinformował przed emisją ostatniego odcinka.

W programie Hołownia ogłosił, że przed nim nowy etap życia zawodowego za tydzień poznamy, co to będzie. Wiadomo, że nie opuści kraju: – Znajdziecie mnie w Polsce. - powiedział. Cały program obfitował w polityczne aluzje. – Pamiętaj, stoi obok Ciebie ambasador Jamajki – żartował współprowadzący program Marcin Prokop. -Na co Hołownia odpowiedział: – Dla ciebie mam Ułan Bator.

Po występie Jana Szynala i piosence "Ulecz mnie", Hołownia powiedział do uczestnika: –Naprawimy służbę zdrowia, nie martw się Janku.  Niektórzy wychwycili, że jury nazwał "prezydium". Albo, że zapowiadając jeden z występów Marcin Prokop użył słowa "exposé".

Na początku listopada „Wprost” i „Polityka Insight” podały, że Szymon Hołownia ma wystartować przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Nad kampanią Hołowni pracują dwa zespoły. Jeden skupia się na kwestiach programowych, a drugi na strategii i planowaniu kampanii. Hołownia nie zdementował tych doniesień, ale też ich nie potwierdził. 

O Szymonie Hołowni przygotował okładkowe wydanie najnowszy "Newsweek". Według tygodnika, jednym z głównych sztabowców Hołowni ma być Michał Kobosko . Spotkanie autorskie, na które jeździ publicysta już przypominają spotkania wyborcze.

Na jednym z takich spotkań Hołownia pytany o polityczną przyszłość powiedział: - To są bardzo ważne decyzje i na nie przyjdzie czas. Teraz jestem skupiony na promowaniu dwóch książek, na skończeniu „Mam talentu”. Ale też, jak państwo wiecie, to nie jest czas nieograniczony. To kilka miesięcy, w czasie których nie tylko wszystko stanie się jasne, ale i będziemy żyli prawdopodobnie w nowej konfiguracji.

Dziennikarz podkreślił, że zaskoczyły go pozytywne komentarze do pogłoski, że wystartuje na prezydenta Polski. Opublikował też na ten temat stosowny wpis na Facebooku:

Szymon Hołownia jest z wykształcenia psychologiem. Zaliczył również epizod w nowicjacie zakonu dominikanów. Na stałe związał się z dziennikarstwem. Pracował w "Gazecie Wyborczej", "Newsweeku", "Ozonie" i "Rzeczpospolitej". Od 2015 roku jest felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Prowadził audycje w kilku stacjach radiowych i programy telewizyjne. 

Napisał ok. 20 książek, przede wszystkim o tematyce religijnej i duchowości. Hołownia od lat jest zaangażowany w działalność charytatywną, głównie na rzecz dzieci w Afryce. Założył fundacje Kasisi i Dobra Fabryka, w 2016 roku otrzymał od Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Zobacz: Szymon Hołownia odchodzi z programu „Mam Talent!”. Jurorzy komentują (TVN/x-news)


ja

Wykop Skomentuj87
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura