Zobacz dziennikarza poliglotę. Relacjonuje wydarzenia w sześciu językach!

Philip Crowther relacjonuje szczyt G7, fot. Facebook/profil dziennikarza.
Philip Crowther relacjonuje szczyt G7, fot. Facebook/profil dziennikarza.
Reporter Philip Crowther od lat zadziwia ludzi na całym świecie. Potrafi swobodnie mówić sześcioma językami: francuskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim i luksemburskim.

Kim jest Philip Crowther?

Philip Crowther jest międzynarodowym reporterem stowarzyszonym w Associated Press Global Media Services. Jest akredytowanym korespondentem Białego Domu i korespondentem w Waszyngtonie dla kilku międzynarodowych organizacji medialnych.

Prowadzi transmisje na żywo dla sieci telewizyjnych i stacji radiowych na całym świecie, w sześciu językach.

Zajmuje się dyplomacją amerykańską, polityką zagraniczną i sprawami bieżącymi. Relacjonuje z całego świata najświeższe wiadomości, a teraz relacjonuje administrację Bidena w Waszyngtonie. Był prezesem Grupy Prasy Zagranicznej Białego Domu w okresie transformacji i jest obecnie członkiem Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu.

Polecamy:

Współpracuje także z audycjami w CNN, MSNBC, Radio Canada i innych dużych sieciach informacyjnych.

Na co dzień Crowther współpracuje z Associated Press GMS, która zapewnia usługi nadawcze i wsparcie redakcyjne sieciom telewizyjnym, dlatego można go zobaczyć w różnych stacjach telewizyjnych, gdzie relacjonuje najważniejsze wydarzenia w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Bahamach, Wenezueli, Kanadzie i, jak czytamy na jego stronie internetowej, także Polsce.

Relacje w 6 językach!

Ostatnio opublikował montaż swoich relacji z wizyty prezydenta USA Joe Bidena na szczycie G7. Warto podkreślić, że jego przekaz i akcent są doskonałe we wszystkich językach, którymi się posługuje. 


Wcześniej relacjonował m.in. wiec, który Donald Trump zorganizował dla republikańskich kandydatów do Senatu w Gruzji, a później szturm buntowników na Kapitol.

25 maja 2021 r., w pierwszą rocznicę śmierci George'a Floyda, Crowther relacjonował na żywo z miejsca zabójstwa, kiedy rozległy się strzały. Nic mu się nie stało. 

Syn Brytyjczyka i Niemki

Reporter urodził się w Luksemburgu jako syn Brytyjczyka i Niemki. Zanim przeniósł się do Waszyngtonu jako korespondent France 24 Washington i Białego Domu, był reporterem i prezenterem wiadomości w France 24 w Paryżu, relacjonując wydarzenia w Ghanie, Angoli, RPA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także rewolucję w Libii.

Jest native speakerem języka angielskiego, niemieckiego i luksemburskiego, a także biegle posługuje się francuskim, hiszpańskim i portugalskim.

ja

Zobacz także:


Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura