W Niemczech konkurs na najlepsze wąsy i brodę

YouTube/Reuters
YouTube/Reuters
W Niemczech odbywa się konkurs na najlepsze wąsy i brodę. Jury oceni męski zarost zgodnie z przyjętymi wytycznymi. Data konkursu nie jest przypadkowa.

Najlepsza broda i najpiękniejsze wąsy

Mistrzostwa Niemiec w Brodzie i Wąsach 2021 to dosyć niecodzienny konkurs, w którym jury wybiera najlepszą brodę i najlepiej wyglądające wąsy.

Mistrzostwa odbywają się w Eging am See na południowym wschodzie kraju. Z okazji tego wydarzenia do miasta przyjechało około 100 mężczyzn, by z dumą zaprezentować swój zarost.

Zawodnicy mają do wyboru szereg kategorii. Są również konkurencje "naturalne" zarezerwowane dla brodaczy, którzy nie stosują żadnych kosmetyków do stylizacji, jak np. żel.

Jury oceniało brody i wąsy biorąc pod uwagę m.in. ich długość i gęstość.

Prezes East Bavarian Beard and Mustache Club, Christian Feicht, który jest również gospodarzem zawodów, zdradził, że kluczem do sukcesu pięknego zarostu jest odpowiednia pielęgnacja.

- Pielęgnacja brody jest właściwie najważniejsza - powiedział.

W konkursie wzięli udział mężczyźni z Holandii, Włoch, Szwajcarii, Austrii i Izraela. Mimo nastroju współzawodnictwa atmosfera była niezwykle przyjazna.

No shave November

No shave november czy movember to nazwa ruchu, który zwraca uwagę społeczeństwa na raka prostaty. Akcja narodziła się w 1999 roku w Australii pod nazwą Movember (połączenie angiekskiego moustache - wąsy i november - listopad). Mężczyźni, którzy decydowali się brać udział w akcji przez miesiąc nie golili wąsów. Zwyczaj ten zdobywał coraz większą popularność i zdobywał nowe nazwy m.in. No Shave November - listopad bez golenia.

Zasady akcji są bardzo proste - przez miesiąc mężczyźni nie usuwają ze swojego ciała ani jednego włoska.

Profilaktyka przeciwdziałania nowotworom jest niezwykle ważna. Kilka dni przed rozpoczęciem akcji zginął aktor kultowego serialu "Przyjaciele". Przyczyną jego śmierci był właśnie rak prostaty.

Zobacz: Nie żyje aktor z serialu "Przyjaciele". Miał 59 lat

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości