Magdalena Ogórek traci kolejny program. Twierdzi, że to przez COVID-19

Magdalena Ogórek w studio TVP, fot. Instagram
Magdalena Ogórek w studio TVP, fot. Instagram
Magdalena Ogórek zniknęła z ramówki Radia Łódź. Od nowego roku nie ma jej także w programie "W kontrze" emitowanym przez TVP Info. Co się dzieje?

Nie ma jej już w Radiu Łódź

Magdalena Ogórek do grona prowadzących Radia Łódź dołączyła w październiku ubiegłego roku. Rozgłośnia zaangażowała ją do prowadzenia sobotniej debaty politycznej. Na antenę nie wróciła po urlopie zdrowotnym.

Aneta Juśkiewicz, kierowniczka ds. promocji w Radiu Łódź, w rozmowie z "Presserwisem" powiedziała, że współpraca z Ogórek została zawieszona w porozumieniu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. 

– Nie ma tu żadnej tajemnicy: na początku grudnia przeszłam dosyć intensywnie COVID-19. Lekarz uznał, że mam zbyt dużo obowiązków jak na okres rekonwalescencji - przed koronawirusem pracowałam siedem dni w tygodniu. Z szefostwem Radia Łódź jestem w miłym kontakcie – skomentowała zniknięcie z anteny Radia Łódź Magdalena Ogórek.

Przestała prowadzić "W kontrze"

Od nowego roku nie ma jej także w programie "W kontrze", który prowadziła razem z Jarosławem Jakimowiczem. Zamiast Ogórek partnerką aktora jest Agnieszka Oszczyk. 

Według "Super Expressu", który pierwszy poinformował o sprawie, Magdalena Ogórek miała już dość współpracy z Jarosławem Jakimowiczem. - Myślę, że dla widzów naszego programu nie jest żadną tajemnicą, że mówimy zupełnie innymi językami. Prezentujemy też może inne postawy naszego dialogu z widzami. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ obowiązuje mnie pewien kanon kultury korporacyjnej  - mówiła w rozmowie z "SE".


Ogórek w grudniu 2021 r. informowała, że zachorowała na COVID-19. Zniknęła z pracy w telewizji, by skupić się na swoim zdrowiu. Ostatni raz w programie "W kontrze" zobaczyliśmy ją 19 grudnia. 

- Szefostwo TVP Info jest zadowolone z oglądalności „W kontrze”, czego wyrazem są słowa pochwały, jakie często słyszę - mówił w styczniu portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Jakimowicz. – Nie będę odnosił się do pogłosek. Program na pewno będzie na antenie, ja będę w nim jednym z prowadzących. Co do Magdaleny Ogórek: być może nie do końca odnalazła się w formule tego programu, to jej prawo.

Będzie nowy program Ogórek w TVP

Jak zdradził w rozmowie z "SE" szef TAI Jarosław Olechowski, trwają przygotowania do nowego programu TVP Info z byłą kandydatką Lewicy na prezydenta. Ta nie wyklucza też, że kiedyś wróci do polityki.- Jeśli zmienię pracę, znowu będę inaczej utożsamiana - powiedziała, zapewniając, że nie przejmuje się etykietką "pisowskiej dziennikarki". 

Magdalena Ogórek w TVP Info obecnie prowadzi niektóre wydania „Minęła 9”, „Minęła 20”, „O co chodzi”, „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”. Jej nowy program ma pojawić się na antenie TVP wiosną.

Ogórek napisała również niedawno książkę: „Kat kłania się i zabija. Wächter. Heydrich. Menten”.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura