46 obserwujących
876 notek
720k odsłon
205 odsłon

Co nam ogłosi PiS?

Wykop Skomentuj13

Według dotychczasowych oficjalnych enuncjacji Polacy wzorowo znoszą rygory i po prawdzie jest to zgodne z moimi obserwacjami. Kolejka przed Biedronką z zachowaniem kilkumetrowych odległości, tramwaje i autobusy puste, chociaż tu nie mam obserwacji z godzin porannych. Dzieci na spacerach z rodzicami prawie nie ma. Wiele z takich zachowań widywałem już przed wprowadzeniem ograniczeń.

Trudno wymyślić jakie jakie ograniczenia można jeszcze wprowadzić.

Co gorsza - przypuszczam że rząd też jeszcze nie wie bo skoro w niedzielę zapowiadał je wicepremier to najpóźniej dzisiaj wieczorem powinien ogłosić premier. Niby kiedy ogłoszono poprzednie też przez kilka godzin nie było wiadomo, czy wolno wyprowadzić psa albo wyjść na spacer jednak teraz katalog dodatkowych zakazów i nakazów jest praktycznie wyczerpany.

Co dziwniejsze, dane z ostatnich dwóch dni entuzjaści uzdrowicielskich mocy Szumowskiego mogliby nazwać optymistycznymi. Mamy mniej zachorowań i wolniejszy postęp niż nasz mały sąsiad Czechy, który będąc minimalnie od nas bogatszym mógł wysłać pomoc do Hiszpanii. Mając na uwadze pierwsze zapewnienia Morawieckiego i Szumowskiego o naszym doskonałym przygotowaniu  my powinniśmy teraz wysyłać pomoc do USA.

Być może rząd  nie tylko nie mówi całej prawdy ale mówi całą nieprawdę. Mówić nie musi ale przynajmniej powinien postępować w oparciu o rzetelne informacje czego nie widać na przykład w poddawaniu testom służby zdrowia. 

Nawet jak na dom wariatów zapewnienia Glapińskiego, że pieniędzy mamy w brud nie tworzą konsonansu ze słowami Morawieckiego  "prognozowana recesja będzie nieporównywalna z czymkolwiek od przynajmniej 1929 roku".

Bałagan  w przekazie  płynący z samej góry niestety  musi prowadzić do łamania zakazów. Trudno sobie wyobrazić, że ludzie jednocześnie będą wierzyli, iż dzisiaj i przez kolejne tygodnie im czegoś  nie wolno ale na wybory już będzie wolno. 

A tak w ogóle to w senacie Morawicki powiedział, że jego tarcza antykryzysowa to 
pic na wodę - fotomontaż. 


Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka