Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
42 obserwujących 539 notek 530387 odsłon
Michał Jaworski, 10 sierpnia 2017 r.

Czy Pan to ogarnia, Panie Prezesie

592 14 1 A A A

10.04 - jest wybuch na pokładzie samolotu.

image


22.06 jest wybuch w na pokładzie samolotu. Omówiono niejawny materiał dotyczący obrażeń termicznych u ofiar, których ciała znaleziono poza strefami pożarów wraz z prezentacją mapy lokalizacji ciał na wrakowisku. 

10.08 - nie ma wybuchu na pokładzie samolotu
Podkomisja kierowana przez Kazimierza Nowaczyka podkreśla, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu.
Jednak jest wybuch termobaryczny: 
Szef MON Antoni Macierewicz zaznaczył, że posiedzenie komisji obrony nie służyło jakimkolwiek ustaleniom, lecz "przedstawieniu materiału dowodowego, który był punktem odniesienia dla prezentacji, jak miała miejsce 10 kwietnia"
Za to:  1. zniszczenie lewego skrzydła TU 154 M nie zostało zainicjowane zderzeniem z brzozą na działce Bodina. Destrukcja skrzydła rozpoczęła się przed brzozą. 
2. liczne zniszczenia lewego skrzydła samolotu TU 154 M noszą ślady wybuchu.
Podkomisja, już bez Berczyńskiego, Obrębskiego, Ziółkowskiego  i Gosiewskiego nie pokusiła się o odpowiedź, co złamało brzozę i liczne grube konary innych drzew tuż za nią. Wśród fragmentów znalezionych poza wrakowiskiem tylko jeden - fragment skrzydła - ma masę która ewentualnie mogłaby złamać gruby konar ale nie ma odpowiednich uszkodzeń. Poza tym skoro podkomisja daje wiarę rejestratorom w kwestii wybuchu, powinna również uwierzyć w "20" wypowiedziane przez nawigatora, zarejestrowane wysokości nad gruntem oraz wytrwale udowadnianemu prostemu lotowi od TAWS37 do TWAS38, którego trasa prowadzi tak, że skrzydło kolidowałoby z brzozą w tym miejscu, w którym kolidowało. "Licznych zniszczeń" już nie zechcieli potwierdzić wybuchowi eksperci prof. Obrębski ani  dr Ziółkowski. 

Plotąc bzdury, Macierewicz ratuje swoją skórę ale co sprawia, że Jarosław Kaczyński w sprawie śmierci swojego brata zachowuje mniej powagi, niż gdyby to chodziło o jego kota?
image

Opublikowano: 10.08.2017 21:26. Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 09:44.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kfiatushek7  Za dwa lata na defiladzie wierzgającego prezesa stadniny dosiądzie uskrzydlony...
  • @seafarer  "Nowogrodzka" wymaga osobnego potraktowania - komuś, kto chłodnym okiem obserwuje...
  • @seafarer  Owszem, tylko proszę popatrzeć z jakim volumenem produkcji - rzędu jednego dużego...

Tematy w dziale Polityka