7 obserwujących
147 notek
79k odsłon
1455 odsłon

Katastrofa smoleńska. Zmowa milczenia w PiS

Wykop Skomentuj337

Nawet przeciwnicy partii rządzącej przyznają, że w większości składa się ona z ludzi myślących w  sposób racjonalny. W ten sposób zdecydowana większość nie wierzy w zamach smoleński. Są przesłanki, że nie wierzy w to sam Antoni Macierewicz
 
"Panie generale, pan jest inteligentnym człowiekiem. Wie pan przecież, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne" - generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, usłyszał od Macierewicza (Newsweek 2017).

Jednak w PiS panuje swoboda przekonań w tym zakresie. Część członków ma prawo myśleć, że doszło do zamachu na najwyzsze wladze panstwowe a druga czesc że był to wypadek komunikacyjny. Tak jak część ludzi lubi lody waniliowe a inna część truskawkowe. I nie ma z tym problemu.

Nie ma także problemu z wydawaniem przez ponad 8 lat milionów z pieniędzy podatnika na oszustów i  szarlatanów udających ekspertów w zakresie bezpieczeństwa lotniczego mimo, że żaden z nich nie wystarczająco doświadczenia by być wymienionym wśród autorów raportu  choćby jednego wypadku lotniczego.

W czasie kampanii do PE nie słyszałem pytania do Beaty Szydło, czy uważa za słuszną decyzje o zdjęciu raportu Millera z rządowych stron w czasie kiedy była premierem. Bo kto miałby zadać to pytanie. TVP, bracia Karnowscy, radio Maryja czy może Sakiewicz?

Macierewicz został jedynką w Piotrkowie co wskazuje że zmowa milczenia w sprawie KwS jest obowiązującym dogmatem kampanii wyborczej. Don’t ask, don’t tell. Wygląda że wyborcom PiS jak najbardziej taki scenariusz odpowiada.

Wykop Skomentuj337
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka