60 obserwujących
288 notek
307k odsłon
176 odsłon

Bloger Quwerty przeprowadza zmianę ustaleń Raportu KBWLLP ze Smoleńska

Wykop Skomentuj5

W poprzedniej notce pisałem o znaczeniu czytania ze zrozumieniem. Szczególnie ważne jest to gdy podnosi się wobec kogoś dosyć poważne zarzuty, jak wymieniony bloger Quwety w notkach:


https://www.salon24.pl/u/niegracz/1094871,fizyk-jaworski-postuluje-zmiane-w-raporcie-mak-laska-co-do-przyczyn-zdarzenia

https://www.salon24.pl/u/niegracz/1094743,sprzeczne-dane-odnosnie-parametrow-lotu-tu-154-w-ostatnich-sekundach

https://www.salon24.pl/u/niegracz/1094489,kolejna-kompromitacja-prof-artymowicza-naginanie-aerodynamiki-smolensk

https://www.salon24.pl/u/niegracz/1093968,jak-mak-naciagal-fizyke-w-raporcie-z-katastrofy-tu-154-by-ukryc-prawde

i kilku dalszych, których szukać i linkować nie mam ani czasu, ani ochoty.


Znajdziemy tam ilustracje

image

czy inną:

image

Cytat z raportu MAK

"... O 10:40:55, na rzeczywistej wysokości około 30 metrów, nastąpiła komenda RP: „Kontrola wysokości,  horyzont”,  a  po  sekundzie  zadziałała  sygnalizacja  przelotu  BPRM,  równocześnie kolumna  wolantu  została  gwałtownie  wychylona  „na  siebie”  (ster  wysokości  wychylił  się  do  20°  na  wznoszenie,  siła  do  15  kg),  co  doprowadziło  do  wyłączenia  ABSU  w  kanale  podłużnym „przesileniem”.

Po  tym  nastąpiło  błyskawiczne  wychylenie  kolumny  wolantu  „od  siebie”  (ster  wysokości powrócił  praktycznie  w  położenie  wyważone),  a  po  1,5  s  już pełne ściągnięcie  „na  siebie ..."


Cytat z raportu KBWLLP

"... Z zapisu rejestratora wynika, że w tym samym momencie pilot przemieścił sterownicę samolotu (wolant) w kierunku „na siebie”, przy wciąż włączonym kanale podłużnym autopilota ABSU. Dowódca statku powietrznego nie potwierdził komendą swoich czynności. Zdecydowana reakcja pilota polegająca na odłączeniu kanału podłużnego ABSU przez jego „przesilenie” nastąpiła o 6:40:57,5 – na RW = 28 m (2 m nad poziomem lotniska), w odległości 1265 m od DS 26. Dowódca statku powietrznego w dalszym ciągu nie potwierdzał komendą swoich czynności. Sekundę później (o 6:40:58.5), jednocześnie 5 s po komendzie dowódcy statku powietrznego „odchodzimy” i 3,5 s po alarmie RW, w odległości 1187 m od progu DS 26, na RW = 16 m (5 m poniżej poziomu lotniska), nastąpiło zwiększenie ciągu silników oraz zdecydowane ściągnięcie wolantu „na siebie”. Jednak zbyt mała wysokość nad terenem i z..."


Czyli widzimy jak cała narracja Niegracza z Quwety idzie się chrumkać. Jak z obu raportów wynika, zdecydowane akcje sterami były dwie, z których pierwsza zerwała autopilota w kanale podłużnym. Pierwsza służyła (zapewne) wyrównaniu, druga była (zapewne) odruchową ucieczką.

Zaznaczam, że nie chodzi mi w tej notce o odtworzenie trajektorii samolotu, czy ruchów sterów, bo takie rzeczy robi się na podstawie zapisów FDR. Istnieją w tym temacie notki blogerów:

https://www.salon24.pl/u/gwant/

https://www.salon24.pl/u/mjaworski/

https://www.salon24.pl/u/fizyka-smolenska/

Celem TEJ notki jest pokazanie kolejny raz mechanizmu manipulacji uprawianej przez środowiska związane z Antonim Macierewiczem, Jarosławem Kaczyńskim i ich oszustami.


Trochę więcej o manipulacji Quwety wartością przepadania samolotu napisałem w notce

https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/1045859,jak-rosjanie-z-mak-oszukali-niegracza-przy-probie-na-symulatorze-tu-154


No i humorystycznie na koniec, Quwety pisze:

"Rzecz   jest łatwa do zweryfikowania:
- wystarczy  zlecić taka symulację  prób odejścia  na drugi krąg na symulatorze  w Moskwie czy gdzie indziej
- wykonać kilka  prób np.  z rozpoczęciem kręcenia pokrętłem   na wysokości  60 m nad podłożem, 50 m nad podłożem  i inne wg  wytycznych specjalistów,..."

Nagle chce dać zarobić wrogowi odwiecznemu. Chyba w związku z tym, że podkomedianci Macierewicza tak zdemolowali bliźniaczego PLF102, że już nigdy od ziemi się nie oderwie i tego eksperyment w Polsce przeprowadzić się nie da.

https://wpolityce.pl/smolensk/474453-o-co-chodzi-w-sporze-o-tu-154m-nr-102-nowe-zdjecia

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka