61 obserwujących
246 notek
288k odsłon
700 odsłon

Katastrofa Smoleńska; Manipulacje burtą Tu-154, PSYCHOLOGIA odkształceń

Wykop Skomentuj57

Do tej pory jedynymi dokumentami z urzędową pieczęcią (taką okrągłą i nie z ziemniaka) w sprawie smoleńskiej katastrofy są raporty komisji MAK i KBWLLP. Raporty różnią się w szczegółach, ale ich wymowa jest podobna. Wymowę raportów obu KBWL potwierdzają materiały upublicznione przez prokuraturę czy Wojskową Akademię Techniczną.


No i mamy cały przemysł WIARY w ZAMACHY. Zamachy, w licznie mnogiej, bo osoby odrzucające a priori ustalenia państwowej komisji wierzą w każdą wersję "zamachową", niezależnie od tego, że te wersje logicznie się wykluczają. Psychologia zna takie przypadki i zostało to naukowo opisane.

https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/385907,prawda-w-smolenskich-prawdach-cz-23-smolenska-psychologia

Więc skoro jest popyt na sPiSkowe opowieści to jest i podaż, żelazne prawo rynku.

image

"Panie generale, pan jest inteligentnym człowiekiem. Wie pan przecież, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne" - generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, usłyszał od Macierewicza."


Wiceprezesowi PiS, określanemu też jako "@ z brzytwą",  ktoś przytomny w ostatniej chwili wyrwał państwową pieczęć z łapy i ten paszkwil nie pojawił się w obiegu jako dokument urzędowy.

Ale trzeba udawać jakąś aktywność. Skoro wiadomo, że się nie uda stworzyć nic własnego, to trzeba deprecjonować pracę tych co swoje zadanie wykonali porządnie. Jak opisałem w poprzednich notkach, temu od lat służy strategia "sianiawątpliwości". Scenariusz jest prosty "g...o wiemy, ale mamy "WĄTPLIWOŚCI".

I dla siania tych "wątpliwości" manipuluje się faktami i prawami fizyki.

Widzimy to w notkach Niegracza, wywalonego z Salonu za chamstwo i zreinkarnowanego jako Quwrety.

Pisze on coś o "analize", które polega na np. domalowniu paru strzałek na dwóch zdjęciach i sakramentalnym "a mnie się wydaje".

image

image

https://www.salon24.pl/u/niegracz/987497,manjpulacje-mak-burta-tu-154-analiza-odksztalcen-nie-powstaly-w-zderzeniu


Nie będę wchodził w "argumentację" rodem z quwety, bo to bełkot. Jak ktoś chce sobie masochistycznie to przeczytać, to link jest. Widać jak Quweta emanuje jednostką przeciążenia g, bez cienia sensu.

Mamy fragment:

"Jak ktoś nie wie- kadłub samolotu  jest konstruowany  tak aby  blachy  poszycia  nie ulegały  odkształceniu  przy  przeciążeniach  rzędu  6g"

No, autorzy raportu z wypadku tego lotu o tym nie wiedzieli i napisali coś o 4 g. image

"The airplane smashed onto the runway with a 4 g acceleration force."

https://aviation-safety.net/database/record.php?id=19811021-1


Innym mechanizmem manipulacji jest porównywanie "gruszek z jabłkami". Z quwety mamy takie zdjęcie:

image


Na czym tu polega manipulcja w kontekście powyżej "cytowanych" zdjęć?


Samochód na zdjęciu JEDZIE po ziemi. Oprócz sił będących pochodnymi bezwładności i masy mamy jeszcze siły od tarcia opon o podłoże.

W przypadku samolotu te siły "prowadzące" nie występujką i pewne siły na konstrukcjie lotnicze nie mogą zadziałać, bo wcześniej ta konstrukcja się połamie, i/albo (oba razem) zacznie koziołkować.

Dlatego uproszczenia stosowane przez Niegracza są technicznie i fizycznie rzecz biorąc debilizmem obliczonym na mamienie naiwnych wyborców PiS.


Tylko gdzie ci wyborcy PiS wyrzucili swoje transparenty?

image


Kto widział, kto wie?


Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka