Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
80 obserwujących
2128 notek
2834k odsłony
554 odsłony

ORMO, ZOMO, koronawirus i kamieni kupa

Wykop Skomentuj73

"Sytuacja miała miejsce na stacji Metro Świętokrzyska. Mężczyzna, któremu zwrócono uwagę na brak maseczki, zaczął obrażać pasażerów. Na jego nieszczęście wśród nich był policjant, który po krótkiej szamotaninie, razem z drugim pasażerem, obezwładnił agresora."

Kilka dni temu rząd PiS zapowiedział nowelizację ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach w ten sposób, aby przymus maseczkowy był legalny - obecnie obowiązujące przepisy nie mają bowiem umocowania ustawowego i w związku z tym są niekonstytucyjne, więc kolejne sądy uchylają mandaty za brak noszenia masek. Tak wygląda stan prawny dziś - rządzący mogą APELOWAĆ do obywateli o powszechne noszenie masek, ale brak podstawy prawnej, aby skutecznie wymagać i ścigać ten przepis. Niestety, tu jest Polska, tenkraj, .uj, .upa i kamieni kupa, więc brak podstaw prawnych nie oznacza, że nie można obywatela zgnoić za niedostowowanie się do nieistniejącego obowiązku. Czegóż tu nie rozumieć? ... PRL pełną mordą!

ZOMO-wiec po cywilnemu poczuł się obrażony, że pasażer nie chce się przychylić do żądań wspópasażerów - wszak w kupie siła (#SilniRazem) - i na niezamaskowanego mężczyznę po prostu się rzucił, a obezwładnić niesubordynowanego obywatela, który śmiał nie podporządkować się bezprawnym obostrzeniom, pomógł ORMO-wiec bez munduru. A żeby już dopełnić obrazu nędzy i upadku polskiego państwa - prawdziwego tenkraju - buntownikowi bez maski zostanie postawiony zarzut ... no nie, oczywiście, wcale nie braku maski - przecież uprzedziłam, że do tego brak podstaw prawych ... "Jak informuje Polsat News, mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, który podjął się interwencji po służbie.".

Jednym słowem - połączone siły ZOMO i ORMO napadły na Bogu ducha winnego gościa, a za napaść odpowie tenże obywatel. Sam sobie winien - wiadomo, że jak waaaaadza czegoś wymaga, to ruki po szwam i do wykonu - tu jest Polska! Jakieś prawo, Konstytucja, demokracja, wolności obywatelskie? ... No widać te wolności, na które może naszczać każdy obszmurek po linii waaaadzy i partii!

Zdarzenie miało miejsce 16 października 2020 r., na trzy dni przed pamiętną datą - czyżby zbieg okoliczności? A może, po prostu, OSTRZEŻENIE?

Nie wiem, do czego porównać opisaną sytuację. Mieści się to jakoś w Orwellu, Mrożku, może Barei? ... A może jednak życie w państwie z tektury przerosło wyobraźnię wielkich pisarzy? ...

https://www.o2.pl/informacje/dantejscie-sceny-w-warszawie-pasazerowie-metra-sie-nie-patyczkowali-6566583718476448a

Wykop Skomentuj73
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości