Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
50 obserwujących 1542 notki 1974305 odsłon
Animela, 12 lipca 2017 r.

PiS zabiera 500+!

2695 217 1 A A A

Na program 500+ w 2016 r. budżet państwa wydał niespełna 17 mld zł. Opłata paliwowa ma przynieść 4-5 miliardów zysku w skali rocznej - jak więc łatwo policzyć, jest to niemalże 1/3 tego, co PiS wydało na dzieci. Gołym okiem widać, że w momencie wejścia w życie ustawy o opłacie paliwowej program powinien zmienić nazwę z "500+" na "300+", bo o tyle właśnie zmaleją przychody przeciętnej rodziny, w której jest samochód. A że sporo osób kupiło sobie samochody po otrzymaniu świadczenia, to teraz mogą już sobie spokojnie pomniejszyć swój przyszły dochód.

Ile razy w kampanii wyborczej (a i po niej również) opozycja krzyczała, że budżet nie wytrzyma obciążenia kosztami 500+? Pewnie z milion. Tyleż samo padło zapewnień ze strony PiS,  że budżet sobie z tym poradzi i żadne podatki nie będą podwyższane ... i w ten sposób PiS dorwało się do waaadzy. No - również dzięki kłamstwu o podniesieniu kwoty wolnej od podatku oraz przewalutowaniu kredytów pseudowalutowych.

Dziś spokojnie możemy powiedzieć: PiS=PO. Platforma łamała obietnice wyborcze i PiS je łamie - przy czym kilka obietnic dotrzymała również PO :) Dziś jest mi zwyczajnie głupio, gdy zwolennicy PO, którym kiedyś wytykałam, że ich partia łamie obietnice, dziś naigrawają się z mojej naiwności ... i mają rację. Jeśli jakiś wyborca PiS ma odrobinę honoru, to po prostu MUSI przyznać, że - niestety - myliliśmy się: NIE MA jakiejś zasadniczej różnicy jakościowej między obiema partiami. Kłamstwo, oszustwo, skok na kasę - oto znaki rozpoznawcze zarówno PO, jak i PiS.

Oczywiście - zgadzam się. Przemawia przeze mnie gorycz. Do tej pory siedziałam cicho, bo uważałam, że co prawda wobec mnie PiS złamał wszystkie obietnice, ale przynajmniej robi coś dla dzieci. Odbieranie tego obecnie w takim stylu to jednak straszna chamówa!

A przecież za chwilę trzeba będzie budować lotnisko międzynarodowe, budować koleje itd. i wprowadzone zostaną kolejne podatki - a potem to już tylko popijawy u Sowy.

A może już jakieś gdzieś są nagrane, a wypłyną za rok? ...

Opublikowano: 12.07.2017 20:06.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @GenekX "Włosi, którzy władali PKO SA, jako jedyni w Polsce nie udzielali kredytów...
  • @GenekX "Może będzie partycypował w tym dawaniu frankowiczom, skoro zarobił na ich...
  • @Animela Acha - może po prostu napisałam zbyt hermetycznym językiem ... Sformułowanie "z...

Tematy w dziale Polityka