Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
51 obserwujących 1543 notki 1975760 odsłon
Animela, 11 sierpnia 2017 r.

Unia Europejska: stara, doświadczona złodziejka!

612 20 0 A A A
W marcu 2013 r. cypryjscy Nikosie weszli w układ z Unią Europejską: w zamian za 10 mld pożyczki zgodzili się na kradzież przez cypryjskie banki części depozytów swoich klientów: 6,75 proc. dla depozytów poniżej 100 tys. euro i 9,9 proc. dla depozytów powyżej tej kwoty. Nikosie (czyli władze w Nikozji) tłumaczyły, że kradzież (nazwano to: podatkiem) jest konieczna dla ratowania płynności banków.


Znamy? Oczywiście że znamy: tak właśnie PiS tłumaczy złamanie obietnicy wyborczej Andrzeja Dudy o przewalutowaniu kredytów „walutowych”.


Pisałam wówczas, że ta kradzież zuchwała nie pozostanie bez konsekwencji i bezkarni złodzieje przygotują kolejny skok. I to właśnie ma miejsce obecnie: Komisja Europejska przygotowuje właśnie projekt przepisów, zgodnie z którymi banki będą mogły legalnie na 5 dni (z możliwością przedłużenia do 20 – Bóg jeden wie, jak wiele razy) zamrozić wypłatę z kont i depozytów w „nadzwyczajnych przypadkach”. Tłumaczone jest to, a jakże, obawą o płynność finansową banków …


Takie to są, szanowni PT Czytelnicy, WARTOŚCI UNII EUROPEJSKIEJ. Wartości, którymi stara k…a nas obrzuca w szale obrony tego, co było. Paserstwo – chyba dobrze przyklejam nazwę do desygnatu? … Zwykłe złodziejstwo w biały dzień – i, jestem dziwnie pewna, nie za darmo. Taki skok to coś naprawdę poważnego, kwota podatku korupcyjnego dla unijnych oficjeli musiała być gigantyczna!


„Mamy sytuację, w której Komisja Europejska postanowiła opowiedzieć się przeciwko interesom zwykłych obywateli, a chronić interesy sektora bankowego. Inaczej niż zrobił na przykład niedawno rząd Szwecji, który ustanowił, że w przypadku kryzysu w bankach kosztami zostaną obciążone zarządy i właściciele banków, a nie ich klienci - zauważa Andrzej Sadowski, prezes Centrum im. Adama Smitha.”.


No właśnie. …


Kurestwo i złodziejstwo – inaczej nie da się tego nazwać. Oczywistym jest, że „nadzwyczajną sytuacją” będzie, gdy bank poudziela ryzykownych pożyczek, a potem zatrzyma sobie pieniądze zwykłego Kowalskiego … Właściciele, prezesi, rada nadzorcza, dyrektorzy – oni wszyscy zachowają swoje gigantyczne dochody (zbudowane z NASZYCH pieniędzy), a oskubią posiadaczy lokat … W pale się nie mieści, żeby w XXI wieku możliwa była taka kradzież zuchwała, i to zapewne za aprobatą tych debili, którzy będą twierdzić, że „na biednego nie trafiło” … No to informuję tych debili (bo o opłacanych przez banki troli to i tak nie trafi), że kolejnym skokiem będzie zajęcie pensji. Bo przecież Tusk, Juncker, Timmermans i Bieńkowska muszą żyć na stopie wschodnich satrapów … a mogą to robić tylko na koszt podatników.

A tak swoją drogą, jeśli to złodziejskie "prawo" wejdzie w życie, to obywatele powinni się skrzykiwać po kilkudziesięciu, wchodzić do salonów samochodowych czy jubilerskich i brać fanty jak swoje - z obietnicą zapłaty za 5 dni. Lub 20. Ewentualnie kiedyś tam ...


https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/zamrozenie-depozytow-banki-unia-europejska-ke,253,0,2352893.html


Opublikowano: 11.08.2017 20:07.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @woalka "A moja zmarła w ubiegłym roku 90-letnia Babcia podzieliła się kiedyś, przy...
  • " A ja zastanawiam się, czy rodzice, nauczyciele, katecheci i inni wychowawcy nie uczą już...
  • @vitello "Największy problem z wędlinami leży w zupełnie innym karmieniu zwierząt...

Tematy w dziale Polityka