Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
52 obserwujących 1570 notek 2018527 odsłon
Animela, 11 października 2017 r.

Karanie za przeklinanie

1235 27 0 A A A


To było tak: najpierw środowiska feministyczne zrobiło „Czarny protest” w obronie swobodnej aborcji, a potem niejaki Roman Sklepowicz, w sposób wybitnie chamski, skomentował urodę pań i ich rzekomy brak powodzenia u płci przeciwnej. To oburzyło panią Frasyniukową (Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk), która postanowiła złożyć pozew przeciwko Sklepowiczowi. Pani Magdalena oznajmiła to miastu i światu w następujący sposób: „Protestuję przeciwko wulgarnemu chamstwu.”…


Domyślam się, że żona pana Frasyniuka jest piękną kobietą: inteligencja nie jest bowiem jej mocną stroną. Chamstwo, owszem, bywa irytujące, ale JESZCZE nie jest penalizowane polskim prawem, więc taki pozew to po prostu „Pisz na Berdyczów” w wydaniu współczesnym. Nikt, nawet zabierając głos w debacie publicznej, nie musi posiadać stosownej wiedzy i wysokiego IQ i pani Frasyniukowa nie jest tu wyjątkiem. Z całą pewnością natomiast nawet żonie pana Frasyniuka nie wolno kłamać i dlatego oczekuję od PiS, że pani ta zostanie pozwana za oszczerstwo i sianie nienawiści: „Wypowiedzi pana Sklepowicza to element debaty publicznej, który obserwujemy od dwóch lat. To jest debata publiczna, którą wprowadziło PiS.”.


Kłamstwo, chamstwo, wykluczanie z debaty publicznej to domena Platformy Obywatelskiej, na co są liczne przykłady w postaci wystąpień prominentnych polityków tej partii, i osoba, która skończyła już 18 lat, nie może nie być tego świadoma. Wpieranie akurat PiS-owi w brzuch ciągnięcie w dół debaty publicznej jest dokładnie taką samą prawdą, że żona pana Frasyniuka chodzi na czarne marsze, bo jej mąż nie chce jej (…). A takich kłamstw tolerować nie wolno.


Dlatego zostały dokonane przegrupowania w rządzie, by móc odpowiednio uzbroić się na wojnę Do tej wojny potrzebuję ludzi najlepszych, twardych. Dlatego to otoczenie będzie teraz pomagało Grzegorzowi Schetynie bić się w Sejmie z PiS-em (Tusk po aferze hazardowej)


Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy (Radosław Sikorski)


Nie ma żadnej nadziei! Trzeba zlikwidować PiS! Ale trudno to zrobić. (...) PiS jest zarazą, która musi być wymazana z polskiej polityki (Stefan Niesiołowski)


Wildstein, Mazurek… wyjątkowo obrzydliwy, zawsze robi w sobotę te wywiady… Taki dziennikarz jest odrażający. Daruję sobie znęcanie nad Mazurkiem, ale protestuję przeciwko temu, by nazywać ich dziennikarzami. Tak samo Kościół – wystarczająco dużo księży i biskupów atakuje Platformę (Stefan Niesiołowski)


Polityka jest takim ciągłym zabijaniem i rodzeniem się. Ktoś ginie, żeby narodzić się (odrodzić) mógł ktoś. (Janusz Palikot)


Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki i zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie (Janusz Palikot)


Powiem brutalnie, tylko wtedy możesz dać z siebie, sobie radę, gdy krew i sperma ciekły ci po twarzy (Janusz Palikot)


Jeśli chcemy polityki roztropnej, opartej na współpracy, a nie wojnach, musimy zbudować swoisty społeczny, obywatelski "kordon sanitarny" wokół PiS. To jedyny sposób, by powstrzymać szaleństwo i cynizm (Joanna Kluzik-Rostkowska)
Opublikowano: 11.10.2017 19:09. Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 19:10.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Władysław Honiewicz Bardzo dziękuję za dobre słowo, ale jeśli o hemoroidy, to bardziej...
  • @wujek m "Ale piosenka poetycka (poezja spiewana) to nie rock--n-roll. Nie należy mieszać...
  • @jacob klawitter "Czy byla po slusznej stronie?" Notka tego nie nie dotyczy.

Tematy w dziale Polityka