Auchan całkowicie zaskoczył swoich klientów. Nowy produkt już w sprzedaży

media/auchan
media/auchan
Auchan to znana i ceniona przez Polaków sieć hipermarketów. Do tej pory była kojarzona zwykle z produktami spożywczymi, jednak to się już niedługo zmieni. Firma rusza z nową usługą - „Nowe Życie by Auchan”, dzięki której klienci będą mogli kupić w wybranych sklepach Auchan markowe ubrania z drugiej ręki w bardzo okazyjnych cenach.

Auchan jak second hand

Auchan, śladem wielu innych potężnych firm, coraz śmielej podejmuje działania związane z ochroną środowiska. Nowy koncept firmy - Nowe Życie by Auchan jest wpisany w najnowszą strategię sieci, której celem jest stawianie czoła oczekiwaniom klientów przez włączenie się w koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego i stworzenie oferty neutralnej pod względem emisji CO2.

Jak podaje Auchan w komunikacie, Nowe życie by Auchan jest ofertą dedykowaną klientom będących odpowiedzialnymi konsumentami, którym zależy na ochronie środowiska a także dla tych, którzy chcieliby kupić markowe ubrania w dyskontowych cenach.

Klienci Auchan będą mogli wybierać spośród takich marek jak: Tommy Hilfiger, Guess, Ralph Lauren, Calvin Klein, H&M, Pepe Jeans, Mango, Zara, Nike, Adidas, Abercrombie&Fitch, Jules czy Massimo Dutti. W ofercie znajdziemy zarówno odzież męską, damską, jak i dziecięcą. Ceny mają mieścić się w granicach 7 - 35 zł za sztukę w zależności od rodzaju ubrań, w związku z czym ofertę Auchan można uznać za naprawdę korzystną.

Auchan stawia na obieg zamknięty

Celem nowej strategii Auchan jest całkowite zminimalizowanie oddziaływania sieci na środowisko poprzez ograniczenie zużycia wody i zmniejszenie śladu węglowego, co będzie miało ogromny wpływ, zwłaszcza w przypadku tak wielkiej sieci jak francuskie hipermarkety.

- Musimy pamiętać, że tylko niewielki procent tekstyliów na całym świecie jest poddawanych recyklingowi. Polscy klienci coraz częściej chcą mieć realny wpływ na środowisko np. poprzez dłuższe użytkowanie produktów, dokonują świadomych wyborów, także na modę patrzą pod kątem ekologii. - zdradził w komunikacie Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska.

- Możliwość kupienia używanej odzieży znanych i cenionych marek idealnie wpisuje się w ten trend. Koncept Nowe Życie by Auchan to także ważny element strategii Auchan 2022. Wierzymy, że nasi klienci pozytywnie przyjmą naszą propozycję, pierwsze opinie są bardzo zachęcające - dodał.

W których sklepach Auchan znajdziemy markowe ubrania za grosze?

Nowy program Auchan jest na razie prowadzony pilotażowo w pięciu sklepach: Warszawa Jubilerska, Warszawa Wola, Katowice Reńców, Kraków Bronowice i Kraków Bora.

W komunikacie podano, że nowa inicjatywa Auchan cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Sieć podchodzi do zagadnienia dość ostrożnie. W planach jest możliwość otworzenia kolejnych dwóch punktów z używaną odzieżą w hipermarketach w 2. połowie bieżącego roku.

Wiktoria Pękalak

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka