PKN ORLEN uruchomi jesienią sieć paczkomatów. RUCH rozwija współpracę z e-sklepami

PKN ORLEN uruchomi jesienią sieć paczkomatów. Fot. PKN ORLEN
PKN ORLEN uruchomi jesienią sieć paczkomatów. Fot. PKN ORLEN
PKN ORLEN zapowiada, że uruchomi własną sieć automatów paczkowych jesienią. Jednocześnie, jak oznajmił koncern, spółka RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, których klienci będą mogli zamawiać i odbierać przesyłki także na stacjach ORLEN, w punktach RUCH-u oraz w innych, partnerskich.

ORLEN korzysta z RUCH-u

Informując w poniedziałek o projekcie „ORLEN paczka”, PKN ORLEN podkreślił, że rozwija segment usług kurierskich „aktywnie wykorzystując potencjał spółki RUCH”, nad którą przejął kontrolę w listopadzie 2020 r.

Polecamy:

Fuzja PKN ORLEN i Lotosu coraz bliżej. Obajtek o dotrzymaniu terminu i negocjacjach

Prezes PKN ORLEN: Będziemy starać się o następne koncesje offshore

„Koncern buduje własną sieć automatów paczkowych, z której będzie można korzystać już od jesieni. Jednocześnie RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, których klienci będą mogli zamawiać przesyłki i odbierać je w automatach, na stacjach ORLEN, w punktach RUCH-u i w innych punktach partnerskich” – podał PKN ORLEN.

Koncern wyjaśnił, iż spółka RUCH przygotowując się do startu usługi „ORLEN Paczka” wprowadza wiele zmian organizacyjnych i technologicznych, w tym „znacząco skraca czas dostawy przesyłek do punktu do 1-2 dni”. „Usługa zostanie udostępniona jesienią, ale już teraz RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, które swoim klientom będą mogły zaoferować atrakcyjną ofertę dostawy” – zaznaczył PKN ORLEN.

Od września ORLEN Paczka

Dodał, że „integracja z ORLEN Paczka jest prosta, szybka i dostępna będzie na platformach e-commerce w Polsce”. Jak wspomniano w informacji, nowi klienci biznesowi mogą korzystać ze specjalnej promocji na start usługi - szczegóły można uzyskać zostawiając zgłoszenie na stronie https://www.paczkawruchu.pl/orlenpaczka/. „Ponadto RUCH oferuje także pełne wsparcie handlowe i marketingowe oraz pomoc w procesie integracji” – podkreślono w komunikacie.

Jak podał PKN ORLEN, usługa nadawania i odbierania paczek będzie dostępna do końca tego roku w ponad 5,5 tys. punktów sieci „ORLEN Paczka”. „We wrześniu automaty »ORLEN paczka« staną w ok. 200 atrakcyjnych, dostępnych całodobowo miejscach, w wielu polskich miastach. Z kolei do końca 2022 r. ich sieć będzie liczyła już blisko 2 tys. urządzeń” – zapowiedział koncern. Wspomniał przy tym, iż dostępna będzie aplikacja mobilna, która ułatwi odbiór przesyłki z automatu paczkowego.

W połowie sierpnia PKN ORLEN ogłosił wstępne zapytanie ofertowe, dotyczące współpracy w zakresie pozyskiwania lokalizacji pod automatyczne maszyny paczkowe. 

KW

Czytaj dalej:

PKN ORLEN w ostatnim półroczu zanotował historyczny wzrost. Tak dobrze jeszcze nie było

Mały atom w Polsce. PKN ORLEN rozpoczyna współpracę z Synthosem

Pierwszy "ORLEN w RUCH-u" już otwarty. To ma być silna konkurencja dla Żabki i InPost

Szef węgierskiej Grupy MOL o Polsce, Węgrzech, interesach z ORLENEM i Rosją

Fuzja PKN ORLEN i Lotosu. Pojawi się nowy gracz na polskim rynku - kto to będzie?

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka