To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1138 notek
754k odsłony
  313   1

Plany operacyjne Chiny mające cele terytorialne.

Plany operacyjne Chiny mające cele terytorialne.

Analizy strategiczne - Austin Bay ...

https://www.creators.com/author/austin-bay

Chiny chcą przejść przez „pierwszy łańcuch wysp” (od południowej Japonii po Borneo). To oznacza zajęcie Tajwanu. Chiny celują także w „drugi łańcuch wysp” od wschodniego wybrzeża Honsiu (lokalizacja Tokio) przez Guam do Nowej Gwinei.

Guam jest suwerennym terytorium USA.

Chiny prowadzą operacje „wojskowego przygotowania pola bitwy” na czterech frontach, z czego trzy na Pacyfiku.

 Nr 1: W Himalajach, w obliczu których stoją Indie, chińskie ekipy drogowe przesuwają się o krok do przodu – szlaki zaopatrzenia dla wojny na subkontynentach.

 Nr 2: Sztuczne wyspy Chin na Morzu Południowochińskim (zachodni Pacyfik) zbliżają się do Singapuru, Cieśniny Malakka i Oceanu Indyjskiego.

 Nr 3: Chińskie siły rutynowo badają sąsiednie przestrzenie powietrzne i morskie. Najbardziej prowokacyjne działania dotyczą Tajwanu i Japonii.

Nr 4: Chińscy dyplomaci szukają baz na całym świecie, a zwłaszcza baz na Pacyfiku. W 2019 Kiribati zerwał stosunki dyplomatyczne z Tajwanem. Teraz Chiny zamierzają zmodernizować lotniska Kiribati – 1800 mil od Hawajów.

Jakie są ramy czasowe wywołania tej wojny?

 W latach 1992/93 nieżyjący już dyrektor Biura Oceny Sieci Sekretarza Obrony, Andrew Marshall, poddał swoim konsultantom długoterminowy eksperyment myślowy: Jak Stany Zjednoczone mogą walczyć i wygrać wojnę o przetrwanie narodu z Chinami około roku 2020 lub 2025? Tak, przerażająco przewidujący.

Co sprawia, że ​​wojna Tajwanu lub zachodniego Pacyfiku z Chinami nie przeradza się w wojnę o przetrwanie narodu?

- Nic, dlatego Chiny muszą zostać powstrzymane, jeśli zaatakują Tajwan.

 Trzy czynniki sugerują, że Chiny mogą uderzyć w 2023 lub w wyborach 2024.

Nr 1: Administracja Bidena jest niekompetentna. Jego wyjście (realizacja) z Afganistanu wywołało poważne obawy o wiarygodność USA.

Nr 2: Progresywni Demokraci osłabiają wolę sprzeciwu amerykańskiej opinii publicznej. Gorący przykład: podkopujące morale nostrumy klubów wydziałowych, takie jak „krytyczna teoria rasy” (przekształcony marksistowski trybalizm) narzucane wojsku. Czy to się liczy? Pruski teoretyk strategiczny Carl von Clausewitz nazwał wojnę starciem woli.

Nr 3: Stany Zjednoczone nie mają natychmiastowej odpowiedzi na chińską strategię Anti-Access/Area Denial, która grozi zniszczeniem grup bojowych amerykańskich przewoźników podczas ich przemieszczania się na zachodni Pacyfik. Marynarka wojenna USA nie może ryzykować utraty lotniskowców. Jeśli Chiny szybko wygrają wielką bitwę z Tajwanem i przeprowadzą ofensywę (zaatakują), co można stracić?

Oto lista strasznych konsekwencji do rozważenia.

Okinawa — terytorium Japonii utracone na rzecz Chin. Pekin neutralizuje Singapur, zdobywając kontrolę nad główną trasą na Ocean Indyjski. Korea Południowa, Japonia i Australia są odizolowane. Jeśli Chiny powiedzą, że zniszczą Kalifornię, o ile Stany Zjednoczone nie zrezygnują z Guamu, co powiedzą postacie takie jak prezydent Joe Biden i sekretarz stanu Antony Blinken?

 Czy Pekin złoży ofertę, której polityczni hackerzy nie mogą odrzucić?


Możemy odstraszyć Chiny, jeśli nie będziemy prognozować słabości. Problemy floty marynarki wojennej w 2021 r. i koncepcja wojskowych pożarów dalekiego zasięgu są przykładami kreatywnych wojskowych koncepcji operacyjnych, które mogą pokonać Chiny. Moglibyśmy użyć kilkudziesięciu małych, tanich statków uzbrojonych w broń do stłumienia chińskiej siły ognia na lądzie, tak aby lotniskowce mogły dokonać coup de grace. 


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1174092,chiny-testuja-pocisk-hipersoniczny

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/943865,chiny-przygotowaly-nowa-strategie-wojenna-na-wojne-konwencjonalna

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1055652,konfrontacja-chin-i-indii-w-himalajach

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1170327,chrl-testuje-obrone-przeciwlotnicza-tajwanu...Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka