catrw catrw
190
BLOG

Stagflacja w strefie euro?

catrw catrw Inflacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 13

Stagflacja w strefie euro?

https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-11-08/draghi-says-euro-zone-recession-is-almost-sure-to-happen?sref=Fbhig0fX

https://twitter.com/heimbergecon/status/1722515787439603990

Jak donosi Bloomberg  Mario Draghi były szef EBC twierdzi, że recesja w strefie euro jest niemal pewna

Strefa euro niemal na pewno doświadczy recesji do końca 2023 r., powiedział były prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, cytowany przez Financial Times. Przemawiając w środę na konferencji w Brukseli zorganizowanej przez gazetę, powiedział, że kryzys prawdopodobnie nie będzie "głęboki" ani "destabilizujący". "Jest prawie pewne, że do końca roku będziemy mieli recesję" – cytuje FT byłego bankiera centralnego i byłego premiera Włoch. "Jest całkiem jasne, że pokażą to pierwsze dwa kwartały przyszłego roku".Gubernator Belgii Pierre Wunsch, przemawiając wcześniej w Brukseli, uznał wpływ zacieśnienia polityki pieniężnej i powiedział, że ryzyko wzrostu jest "przechylone w dół". Dodał, że strefa euro "wchodzi w jakąś słabą formę stagflacji".

Mam odmienne zdanie od wniosków Mario Draghi (w skrócie wnioski Draghi z dyskusji): - "Albo Europa będzie działać razem i stanie się głębszą unią, unią zdolną do wyrażania polityki zagranicznej i obronnej, niezależnie od wszystkich polityk gospodarczych (...) Obawiam się, że Unia Europejska nie przetrwa inaczej niż jako jednolity rynek".

Draghi naciska na unię fiskalną.

Draghi chce "Unii zdolnej do wyrażania polityki zagranicznej i obronnej, niezależnie od polityki gospodarczej".

Jego wizja to więcej unii w unii z dominacją największych.

Euro ma od samego początku wady.

A polityka migracyjna narzucona przez Kanclerza Niemiec Angele Merkel UE wywołała masową imigrację która całkowicie zmieniła społeczeństwa w UE.


Przemoc, pogarszająca się spójność społeczna, zdumiewający poziom nierówności, kryzysy mieszkaniowe, cenzura i niezrównoważony poziom zadłużenia.

Władze aresztują obywateli, gdy wyrażają krytykę tej polityki w Internecie. Eurodeputowanym za krytykę odbiera się immunitety.

Władze UE zamiast kierować zasoby na rozwiązywanie rzeczywistych przestępstw, monitorują media społecznościowe w poszukiwaniu każdego, kto ma przeciwną opinię.

Czy to jest normalne?

Nieudaną politykę migracyjną Europy Zachodniej decydenci UE chcą przerzucić na Wschód.

Donald Tusk to zaakceptuje, a Sawicki i Kosiniak-Kamysz będą udawać, że protestują?

Dlatego jest akcja likwidacji weta.

Wschód będzie walczył o utrzymanie weta, bo bez niego zastanie zalany niechcianymi migrantami.

Nie trzeba być prorokiem, żeby zobaczyć największą porażkę UE i jej skutki, za jedno pokolenie zachodnia część UE będzie wyglądała jak Bliski Wschód tylko, że bez ropy....


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka