catrw catrw
1753
BLOG

J.K. Rowling walczy z postępowcami LGBT o prawa kobiet

catrw catrw LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 18

J.K. Rowling walczy z postępowcami LGBT o prawa kobiet

To coś więcej niż słuszne żądanie dostępu do podpasek w szkołach...

Postępowcy w Szkocji wprowadzili w życie nowe prawo.

Nazywa się to Ustawą o Przestępstwach z Nienawiści i Porządku Publicznym (Szkocja)

Przytaczam treść...

Przestępstwa podżegania do nienawiści

(1) Przestępstwo popełnia ten, kto:

a) osoba:

(i) zachowuje się w sposób, który rozsądna osoba uznałaby za groźny, obraźliwy lub obraźliwy, lub

(ii) przekazuje innej osobie materiały, które rozsądna osoba uznałaby za groźby, obraźliwe lub obraźliwe, oraz

b) albo:

(i) czyniąc to, osoba zamierza wzniecać nienawiść wobec grupy osób w oparciu o grupę zdefiniowaną przez odniesienie do rasy, koloru skóry, narodowości (w tym obywatelstwa) lub pochodzenia etnicznego lub narodowego, lub

(ii) rozsądna osoba uznałaby, że zachowanie lub przekazanie materiału może spowodować podżeganie do nienawiści wobec takiej grupy.

(2) Przestępstwo popełnia ten, kto:

a) osoba:

(i) zachowuje się w sposób, który rozsądna osoba uznałaby za groźbę lub obelgę, lub

(ii) przekazuje innej osobie materiały, które rozsądna osoba uznałaby za groźby lub obraźliwe, oraz

b) w ten sposób osoba zamierza wzniecać nienawiść wobec grupy osób w oparciu o grupę zdefiniowaną przez odniesienie do cechy wymienionej w ust. 3.

(3) Cechy charakterystyczne są następujące:

a) wiek,

b) niepełnosprawność,

c) religia lub, w przypadku grupy społecznej lub kulturowej, postrzegana przynależność religijna,

d) orientacja seksualna,

e) tożsamość transpłciowa,

f) różnice w cechach płciowych.

.

W odpowiedzi na to J.K. Rowling opublikowała żart primaaprilisowy na X, który wyraźnie ma na celu przetestowanie granic nowego prawa.

Pełny tweet brzmi:

Żartuję. Oczywiście osoby wymienione w powyższych tweetach wcale nie są kobietami, ale mężczyznami, każdy z nich.

Wydaje się, że uchwalając szkocką ustawę o przestępstwach z nienawiści, szkoccy prawodawcy przywiązywali większą wagę do uczuć mężczyzn realizujących swoją ideę kobiecości, jakkolwiek mizoginistycznie lub oportunistycznie, niż do praw i wolności rzeczywistych kobiet i dziewcząt. Nowe przepisy są szeroko otwarte na nadużycia ze strony aktywistów, którzy chcą uciszyć tych z nas, którzy mówią głośno o niebezpieczeństwach związanych z eliminowaniem przestrzeni dla kobiet i dziewcząt dla osób tej samej płci, o nonsensie danych dotyczących przestępczości, jeśli przemoc i napaści seksualne popełniane przez mężczyzn są rejestrowane jako przestępstwa kobiet, groteskowa niesprawiedliwość zezwalania mężczyznom na rywalizację w kobiecych sportach, Niesprawiedliwość pracy kobiet, zaszczyty i możliwości odbierane przez transidentyfikujących się mężczyzn oraz rzeczywistość i niezmienność płci biologicznej.

Od kilku lat szkockie kobiety są pod presją ze strony rządu i policji, aby zaprzeczały dowodom swoich oczu i uszu, odrzucały fakty biologiczne i przyjmowały neoreligijną koncepcję płci, której nie da się udowodnić i sprawdzić. Zmiana definicji "kobiety" w taki sposób, aby obejmowała każdego mężczyznę, który deklaruje się jako mężczyzna, już miała poważne konsekwencje dla praw i bezpieczeństwa kobiet i dziewcząt w Szkocji, przy czym najsilniejszy wpływ odczuły, jak zawsze, najbardziej bezbronne, w tym więźniarki i ofiary gwałtów.

Nie da się dokładnie opisać ani zająć się rzeczywistością przemocy i przemocy seksualnej wobec kobiet i dziewcząt, ani zająć się obecnym atakiem na prawa kobiet i dziewcząt, chyba że wolno nam nazywać mężczyznę mężczyzną. Wolność słowa i przekonań w Szkocji dobiega końca, jeśli dokładny opis płci biologicznej zostanie uznany za przestępstwo.

Obecnie jestem poza granicami kraju, ale jeśli to, co tu napisałam, kwalifikuje się jako przestępstwo zgodnie z warunkami nowej ustawy, nie mogę się doczekać, aż zostanę aresztowana, gdy wrócę do miejsca narodzin szkockiego oświecenia.

Jeśli zgadzasz się z poglądami przedstawionymi w tym tweecie, prześlij go dalej.

#ArrestMe #AprilFools #HateCrimeActScotland

Rowling dosłownie błaga rząd, by ją aresztował, kiedy wróci do domu w Szkocji.

Co postępowcy zrobią?

Wszystkie kobiety na całym świecie powinny Rowling wspierać, niedorzeczne jest to, że faceci chcą walczyć w kobiecym sporcie, to niesprawiedliwe dla kobiet.

 The Telegraph wydaje się optymistycznie nastawiony, że jest to początek uchylania nowego prawa.

W świetle ustawy Rowling grozi kara do siedmiu lat więzienia.

Zdecydowana obrona jej prawa do wypowiadania się na temat zagrożeń stwarzanych przez nowe przepisy może teraz wywołać kampanię na rzecz jak najszybszego uchylenia ustawy, zanim jeszcze zyska ona przyczółek w opinii publicznej...

Proszę Państwa nie ma żadnego ustawodawstwa, które mogłoby sprawić, że mężczyźni staną się kobietami lub odwrotnie, lub przekształcić ich w trzecią płeć....

https://www.bing.com/search?q=o2+poczta&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgBEEUYwgMyBwgAEEUYwgMyBwgBEEUYwgMyBwgCEEUYwgMyBwgDEEUYwgMyBwgEEEUYwgMyBwgFEEUYwgMyBwgGEEUYwgMyBwgHEEUYwgPSAQs3Nzc1MzkyajBqNKgCCLACAQ&FORM=ANAB01&PC=NMTS...


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo