Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021! Posłuchaj jej utworu

Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021. fot. Instagram
Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021. fot. Instagram
Sara Egwu-James będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. Jest ona zwyciężczynią czwartej edycji "The Voice Kids". Powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor?

Sara Egwu-James zaistniała dzięki programowi "The Voice Kids". 13-latka była objawieniem 4. edycji show. Pod opieką Barona i Tomsona nastolatka doszła do finału i wygrała tę edycję muzycznego programu. Fani porównują jej głos do głosu Whitney Houston.

Polecamy:

Sara Egwu-James. Piosenka na Eurowizję

W tegorocznym finale o bilet do Paryża zmierzyli się: Marysia Stachera, Miłosz Świetlik Skierski i Sara Egwu-James. Sara wykonała piosenkę "Somebody" i wygrała program głosami widzów oraz jurorów. W grudniu 13-lenia Lubuszanka będzie reprezentować nasz kraj podczas Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. W konkursie wezmą udział przedstawiciele 19 krajów. Oto jej piosenka:


Sara Egwu-James reprezentantką Polski. Kim jest?

Sara Egwu-James ma 13 lat i pochodzi z Ośna Lubuskiego. Już od najmłodszych lat interesowała się muzyką i spełniała się w tym kierunku. Nastolatka jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach.

Jej ojcem jest muzyk John Egwu-James. W 2011 r. pojawił się w programie TVN "X Factor", a rok później próbował swoich sił w "Bitwie na Głosy".


Polska na Eurowizji Junior

Jak dotąd Polskę na Eurowizji Junior reprezentowały wyłącznie dziecięce wokalistki. W latach 2003-2004 były to Kasia Żurawik i grupa KWADro. Po długiej przerwie w startach polskich barw broniły Olivia Wieczorek oraz Alicja Rega.

Polska wygrała Eurowizję Junior w 2018 roku, kiedy Roksana Węgiel wystapiła w Mińsku z piosenką "Anyone I want to be".


Rok później taki sam sukces w organizowanym w Gliwicach konkursie osiągnęła Viki Gabor z "Superhero".


W ubiegłym roku Telewizja Polska drugi raz z rzędu organizowała Eurowizję Junior, tym razem w formacie zdalnym. Polskę reprezentowała Ala Tracz z "I’ll be standing" i z sumą 90 punktów zajęła dziewiąte miejsce. Eurowizja Junior 2021 będzie ósmym polskim startem.


źródło: eurowizja.org, onet.pl


Czytaj także:KJ

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura