Aukcja okaleczonych książek Olgi Tokarczuk - wszystkie tytuły wyprzedane

Książki Tokarczuk wystawione na licytację. Fot. Fundacja Olgi Tokarczuk
Książki Tokarczuk wystawione na licytację. Fot. Fundacja Olgi Tokarczuk
Za łączną kwotę 40 322,43 zł zostały sprzedane książki Olgi Tokarczuk na aukcji charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na fundację reprezentującą osoby LGBTQ+.

Aukcja okaleczonych książek Olgi Tokarczuk

“Aukcja okaleczonych książek Olgi Tokarczuk" odbyła się 12 października w ramach Bruno Schulz. Festiwal 2021. Trafiły na nią książki odesłane noblistce w ramach akcji #OdeslijOldzeKsiazke, jaką grupa internautów zainicjowała po wywiadzie Olgi Tokarczuk dla "Corriere della Sera", w którym pojawiły się wątki dotyczące Białorusi i Polski, ograniczania praw kobiet i nagonki na środowiska LGBTQ+.

Fundacja Olgi Tokarczuk podsumowała wyniki aukcji. Wszystkie książki zostały sprzedane za łączną kwotę 40 322,43 zł.

Polecamy:

Księgi Jakubowe za 5 tysięcy

"Księgi Jakubowe, na okładce których znajduje się wykreślona markerem obelga „OSZUSTKA”, „ZDRAJCA TARGOWICA” oraz na stronie tytułowej widnieje napis będący zarzutem wobec autorki: „Za to ten twój Nobel? Wstydzę się że jesteś z mojego Kraju – Polski. Zmień Kraj jak w Polsce nie ma demokracji” zostały wylicytowane za 5 101,00 zł!" - podaje fundacja.

Tokarczuk doktorem honoris causa

Olga Tokarczuk - pisarka, eseistka, poetka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla – otrzymała w październiku honorowe obywatelstwo Krakowa. Odebrała również tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W listopadzie noblistka odbierze tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tokarczuk otrzymała Nobla za rok 2018 "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia". Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Jest laureatka m.in. międzynarodowej nagrody Bookera za powieść "Bieguni", nagrody im. Jana Michalskiego za "Księgi Jakubowe", dwukrotną laureatką literackiej nagrody Nike.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj67 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura