175 obserwujących
2282 notki
5285k odsłon
1447 odsłon

Trzeba wywrócić nie tylko PO i PiS, lecz cały obecny system!

Trzeba im wszystkim podziękować, zrobić opcję zerową i od nowa urządzić nasz kraj. W przeciwnym razie Polska nigdy Europy nie dogoni!
Trzeba im wszystkim podziękować, zrobić opcję zerową i od nowa urządzić nasz kraj. W przeciwnym razie Polska nigdy Europy nie dogoni!
Wykop Skomentuj94

Motto: Częstokroć generowane przyzwyczajeniem zaćmienie wyobraźni sprawia, iż najtrudniej jest dostrzec najprostsze rozwiązania nurtujących nas problemów

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1095975,sondaz-ipsos-polacy-uwazaja-ze-opozycja-nie-jest-przygotowana-do-rzadzenia informuje:

Według sondażu Ipsos dla OKO.press aż 62 proc. badanych uważa, że opozycja nie jest przygotowana do przejęcia władzy...

Mój komentarz:

Przed kilkoma tygodniami, w przedśmiertnym memento, wielce zasłużony dla Polski i oddany prawdzie uważny obserwator i odważny krytyk polskiej sceny politycznej profesor Marcin Król, w bodaj ostatnim przed śmiercią wywiadzie udzielonym w sierpniu br. telewizji TVN24, powiedział między innymi, cytuję:

Kłamstwo i bezprawie, z jakim mieliśmy do czynienia przez pięć lat, w tej chwili stało się kłamstwem codziennym. - Jaki jest koń, każdy widzi. Na polską scenę polityczną wtargnęło zło wprowadzone przez PiS. Kłamstwo i bezprawie, z jakim mieliśmy do czynienia przez pięć lat, w tej chwili stało się kłamstwem codziennym. Mamy do czynienia z niewiarygodnym kłamaniem przez PiS, a kłamanie to jest zło. Ale mamy też do czynienia z upadkiem Platformy Obywatelskiej, czego przykładem było głosowanie przez posłów PO za podwyżką pensji dla parlamentarzystów i wysokich urzędników.

Złem, jakie PiS wprowadził na polską scenę zostali dotknięci także politycy spoza formacji PiS. Stało się coś strasznego. - I nie przesadzam, bo w tej postaci jest to nieodwracalne. Wina PiS-u jest tu nieproporcjonalne większa od winy innych, ale cała dzisiejsza polska klasa polityczna nadaje się już jedynie na śmietnik historii.

Pytany, czy w takim razie to może czas na nowy ruch polityczny, prof. Król odparł, że nie ma ruchów politycznych, tylko społeczne, a ruch społeczny nie rodzi się dzięki temu, że jest kierownictwo, tylko siła oddolna. Budowanie oddolnych sił jest bardzo trudne, ale możliwe - tłumaczył. Powiedział, że w tym przypadku trzeba zacząć od ludzi, którzy mają z konkretnych powodów absolutnie dość całego systemu politycznego". - Trzeba wywrócić nie tylko PO i PiS, lecz cały system”, koniec cytatu.

Pozwólcie tedy Państwo, że przypomnę, co na ten sam temat pisałem już w listopadzie 2012 w notce pt. „Bohaterowie są zmęczeni ” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/460264,bohaterowie-sa-zmeczeni , cytuję:

Nasuwa się pytanie, co zrobić z hamującą reformowanie, a de facto rozwój kraju walką pomiędzy PIS-em i Platformą, od lat stymulowaną z zadziwiająco łatwo przychodzącym powodzeniem przez post-komusze służby?
Odpowiadam: Wszelkie próby politycznego rozwiązania tego problemu zarówno przez Tuska, jak i Kaczyńskiego są obecnie skazane na niepowodzenie, gdyż oni, a także ich partie, są zajęci przede wszystkim walką między sobą. I niezależnie od tego, która z tych dwu partii wygra kolejne wybory, pociągnie za sobą jedynie połowę Polaków, a żeby Polska ruszyła do przodu potrzebny jest rząd mający za sobą wszystkich, bądź prawie.  

Czyli nie ma już nadziei na silną i suwerenną Polskę???
Odpowiadam: Ależ jest! Konieczne są tylko zmiany systemowe, których dotąd nie udało się przeprowadzić żadnemu premierowi Trzeciej, a także Czwartej Rzeczpospolitej.

Ale jakie zmiany??? Słyszę pytania z lewa, z prawa i ze środka???
Odpowiadam: Post-komusze gnidy zarówno z PiS, jak z PO zagnieżdżone w kluczowych węzłach struktury gospodarczo-politycznej kraju należy skutecznie wytępić, tak jak się leczy wszawicę. Ale, co ważne, nie na drodze represyjnej, lecz metodą efektywnego i ostatecznego odsunięcia ich od wpływu na rządzenie państwem. Ale do tego konieczna jest zmiana konstytucji.

Przecież to niemożliwe!!! Słyszę znowu wrzask Gazety Wyborczej, a także Gazety Polskiej.
Możliwe odpowiadam, tylko konieczne są przemiany fundamentalne.

Przecież póki, co  żadna władza na to nie da przyzwolenia! Słyszę drwiny od lewa do prawa.
Odpowiadam: Oczywiście, że nie da. I dlatego trzeba to zrobić na drodze „rewolucyjnej”.

Pan chyba oszalał!!! Przecież w dzisiejszej Polsce żadna rewolucja nie przejdzie!!! To są jakieś mrzonki!!! Panikują politycy PiS-u i Platformy.
Odpowiadam pytaniem: A pamiętacie spontaniczny, a zarazem pokojowy protest młodych Polek i Polaków przeciw ACTA? Przecież to była „mała rewolucja”, która powaliła Tuska na kolana! Zdawało się wszechmocna Platforma okazała się bezradna jak dziecko wobec zrywu młodych ludzi, którzy się skrzyknęli w Internecie i w efekcie Tusk musiał ustąpić wycofując się tchórzliwie rakiem. A więc da się przeprowadzić rewoltę!!! I to w sposób całkowicie pokojowy!

Ale kto ma ich skrzyknąć?. Szydzą jedni i drudzy.
Odpowiadam: Z pewnością nie są tego w stanie zrobić politycy. Młodzi już politykom nie wierzą, bo ci wielokrotnie pokazali, że zajęci swoimi podjazdowymi wojenkami nie potrafią przeprowadzić Polski do „nowego świata”.

Wykop Skomentuj94
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka