186 obserwujących
2001 notek
3337k odsłon
1687 odsłon

Uboższa część Europy wg Donalda Tuska

Wykop Skomentuj67

Ciągle jestem pod wrażeniem czegoś, co mi się nie znudziło, czyli wielokulturowości i kapitalnej mieszanki, czegoś, czego nadal nie ma we wschodniej Europie i wydaje mi się, że każdy, kto przeżyłby choćby kilka tygodni w Brukseli, a jest z naszego regionu, zrozumiałby, że migracja nie musi się wiązać tylko z lękami. 

                                                      Donald Tusk 

To co tak bardzo przypadło do gustu naszemu ex - premierowi dezerterowi, uzewnętrzniło się wczoraj w dwóch terrorystycznych atakach.

image

Belgijska Gandawa ( Gent ) Niedzielne popołudnie. 

Atak w belgijskiej Gandawie to dwie ranne osoby oraz postrzelony i ujęty  przez policję islamski napastnik. O trzy godziny wcześniejszy atak w Streatham to ranny 40 - letni mężczyzna oraz 50 - cio i 20 - to letnia kobieta. Jedna z rannych osób w stanie zagrażającym życiu.

image

Południowy Londyn. Streatham. Niedzielne przedpołudnie 

Sprawca zamachu w południowym Londynie to 20 - letni Suddesh Amman, wypuszczony z więzienia w ubiegłym tygodniu po odbyciu połowy z zasądzonych 3 lat i 4 miesięcy. Sudesh Amman to student skazany aż z 13 paragrafów związanych z islamskim terroryzmem. W tym rozpowszechnianie materiałów związanych z terroryzmem, gromadzenie materiałów użytecznych w przeprowadzaniu ataków oraz materiałów niezbędnych do wytwarzania materiałów wybuchowych. Student zdolny i konsekwentny, bowiem o zamiarze ataku na niewiernych poinformował swoją dziewczynę. Co się odwlecze to nie uciecze. To co nie  udało się przed aresztowaniem, udało się po wyjściu z więzienia.

image

Sudesh Amman był pośród 180 islamskich terrorystów, którzy uzyskali prawo do przedterminowego zwolnienia. Po wczorajszym ataku premier Borys Johnson zapowiedział fundamentalną zmianę przepisów dotyczącą programu przedterminowych zwolnień osób oskarżonych o terroryzm.

image

Streatham

Wczorajszy atak to trzeci atak od listopada, czyli od momentu obniżenia przez Home Office o jeden stopień alertu antyterrorystycznego. 9 stycznia w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Whitemoor, dwóch islamskich terrorystów zaatakowało strażnika. Tragiczniejszy w skutkach atak miał miejsce 29 listopada ubiegłego roku. 28 - letni Usman Khan, przedterminowo zwolniony, biorący udział - o ironio - w konferencji w centrum resocjalizacyjnym Fishmongers Hall, ranił pięć osób, w tym dwie śmiertelnie. Ofiary to osoby zaangażowane w pomoc byłym więźniom.

A tymczasem Im Osten - w tej nieubogaconej  Europie - nichts Neues, Herr Tusk. 

Niedzielne popołudnie, ludzie spacerują bez obaw. Brak lęków typowych dla ludzi Zachodu  przemykających metrem. Spokój, sielsko, po naszemu, po ciemnogrodzku...i owej " kapitalnej mieszanki " nikt tu nie wygląda. Czego ja szczerze moim  rodakom zazdroszczę bezpośrednio po powrocie z Londynu. Nie czuje się tam pewnie. Coś się zmieniło, to nie jest już ten wielokulturowy Londyn z plakatu, który tak przypadł mi do gustu przed piętnastoma  laty. 

image

Ubogacony kulturowo i inzynieryjnie Westminster Bridge


Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka