223 obserwujących
2223 notki
3961k odsłon
  5756   20

Dlaczego boję się imigrantów

Pół biedy jeśli mój lekarz zachowa się tak jak Bilal Abdullah, również lekarz z Royal Alexandra Hospital pod Glasgow. Tu przynajmnie było mniej ofiar. Bilal Abdullah, spokojny, cierpliwy i rozumiejący pacjenta lekarz 30 czerwca 2007 roku wraz z kolegą Kafeelem Ahmedem zapakowali  do bagażnika Jeepa Cherokee kanistry z paliwem oraz  butle z propanem i udali się w podróż w jedną stronę przeprowadzając atak samobójczy na lotnisko w Glasgow. Kafeel Ahmed, również był 

człowiekiem wykształconym. Urodzony w rodzinie lekarzy, wychowany w UK, wybitny student, studiował min. filozofię w Cambridge, pracownik naukowy uniwersytetu w Belfaście, wielki pasjonat motocykli. Normalni ludzi, tacy jak my. Czyżby ?

Nigdy już nie będę miał gwarancji ani pewności czy ten miły, drobny student University of Salford, mijany codziennie w drodze do pracy nie okaże się w którymś momencie Mohammedem Emwazi - Jihadi Johnem, jednym z czwórki tzw. The Beatles, którzy z taką ochotą obcinali głowy niewiernym w imieniu IS. To też był londyńczyk  z krwi i kości, kumpel z podwórka, fan footbolu. Wybitny student University of Westminster, przez późniejszych pracodawców określany jako najlepszy pracownik, jaki kiedykolwiek im się trafił... a reszty można było dowiedzieć się z gazet i informacyjnych serwisów.

Czy ten muzułmański, sympatyczny sasiąd, pożyczający kosiarki, obarczony gromadką dzieci nie zachowa się tak jak Imran Ameen z Bradford, który wraz z żoną Farzaną i piątką dzieci w wieku 5 - 15 lat, czmychnął  do Syrii by walczyć z niewiernymi w imieniu Allaha. Matka piątki dzieci w sms - ie wysłanym rodzinie poinformowała, że robią dla dzieci to co jest dla nich najlepsze. Poza tym normalna kochająca się rodzina, jak wszystkie. A ja nie mam pewności, nie rozumiem tego, a kiedy  człowiek czegoś nie może ogarnąć rozumem to musi doświadczać lękow. Czyż nie ?

Terroryzm jest stary jak świat, stary jak konflikty, których doświadcza ludzkość od zawsze, jednak mimo usilnych poszukiwań i dobrej woli, nie potrafię odnaleźć w historycznych i obecnych aktach terroru - motywowanych polityką czy ideologią - symetrii z aktami terroru dokonanymi przez Muzułmanów. Prócz potrzeby zabijania nie potrafię w islamskim terroryzmie dostrzec niczego więcej. 


Lubię to! Skomentuj225 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka