223 obserwujących
2263 notki
4044k odsłony
  4242   18

No i cóżeś Michniku uczynił ?

No i cóżeś Michniku uczynił ? Uczestniku panelów dyskusyjnych w klubie wałdajskim. Przypijałeś, wznosiłeś tosty zimną wódeczką za zdrowie pułkownika Putina w Soczi. Powiadałeś, że pułkownik KGB to materiał na demokratę, że wszystko da się zrobić, że Rosjan należy uczyć demokracji, że lepiej... " rozmawiać jak nie rozmawiać " Uczyłeś nas maluczkich demokracji, definiowałeś czym jest demokracja. Powiadałeś, że w Polsce...

" Są idioci, którzy twierdzą, że nie ma niepodległej Polski, ale jest rosyjsko-niemiecki projekt. To ludzie z zoo z bezrozumnym antyrosyjskim kompleksem." 

... i dalej prawiłeś

" W Polsce rusofobi mówią, że w Rosji nigdy nie będzie demokracji. Przecież Rosjanie kochają tylko dyktatorów: Iwana Groźnego, Piotra I, Katarzynę II, Stalina. A ja odpowiadam rusofobom: skąd do Polski ostatni raz przyszła wolność? Nie z Waszyngtonu czy Paryża, ale z Rosji, po pieriestrojce. Kiedy przyjeżdżam do Moskwy, najpierw idę do księgarni i kupuję 50 kilogramów książek. Tam nawet sprzedawane są książki przeciwne Putinowi! I nikt za to nie aresztuje." 

Dziś nikt na Ukrainie nikogo nie aresztuje, dziś się tam zabija cywili. Wygląda na to, że realizowany jest testament Ozjasza Szechtera i Zachodnia Ukraina ponownie wraca do wielkiej rodziny narodów radzieckich. Bo tylko idioci mogą wierzyć, że dzisiejsza " demokratyczna " Rosja i jej imperialna polityka nie jest kontynuacją polityki carów i bolszewików. Widać można przeczytać 50 kg rosyjskich książek i pozostać głupcem. Książek nie czyta się na kilogramy. Książki czyta się na rozum, wiedzę i przekazy rodzinne. A te jakie są każdy wie. 

PS. Tyle tytułem komentarza do dzisiejszych, zatrważających wydarzeń. Z dawnego lotniska Schönefeld - obecnie jakoś inaczej. Nie sprawdziłem bo przyleciałem nocną porą. Jak minister Mołotow swoim czasie. Znowu się dogadają. Znowu ten sam scenariusz. 

image

Lubię to! Skomentuj114 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka