182 obserwujących
1957 notek
3225k odsłon
2505 odsłon

Brexit. Stop !

Wykop Skomentuj77

Istnieje coś takiego jak zbiorowa mądrość ludu  i ona sprawiła, że udało się zbudować demokrację, ta zbiorowa mądrość sprawia, że demokracja ma się nie najgorzej i to ona pozwoliła stworzyć  swiat najdoskonalszy ze wszystkich dotychczasowych światów, świat w którym mamy możliwości i komfort życia jakiego wcześniej nie notowano i choć ta demokracja ma jeszcze sporo niedostatków, czasem kuleje, to jest jednak lepsza od świata budowanego przez mandarynów i egipskich kapłanów, do których coraz bardziej upodobniają się brukselscy  czynownicy.

Dlatego ja wszystkich zatroskanych losem brytyjskiej demokracji chcę uspokoić, to nie było - jak chce GW - referendum zmanipulowanego stada baranów. Odbyła się rzetelna, przedreferendalna kampania, którą każdy zainteresowany mógł śledzić w prasie, radio i telewizji. Odbyła się niezliczona ilość mityngów dużych, mniejszych i całkiem kameralnych w klubach konserwatystów i labourzystów, które są w każdej angielskiej wiosce, bo to jednak upolitycznione społeczeństwo. Do skrzynek pocztowych trafiło tony ulotek i literatury propagandowej. Każda strona sporu - bo to jest spór o przyszłość tego kraju - przekonywała nieprzekonanych w każdy dopuszczalny i uczciwy sposób, więc twierdzenia o manipulacji społeczeństwem nie wytrzymują krytyki. O intensywności i skuteczności kampanii przedreferendalnej świadczy i frekwencja przy urnach, możliwa dziś tylko w Rosji, na Białorusi i w tych krajach gdzie udział w referendach jest obowiązkowy. To był własny wybór Brytyjczyków na kilka przyszłych dekad, to oni będą mieć z tego profity lub dostaną baty, bo długofalowych skutków Brexit tak naprawdę nikt przewidzieć nie potrafi, jak i większość salonowych ekspertów nie przewidziała takiego rezultatu referendum. Większość twierdziła, że decyzje w sprawie Brexit podjęło londyńskie City, Obama i Soros wraz ze swoim pudelkiem... a tu proszę ciemny lud tego nie kupił.

Wszystkim cierpiącym na pobrexitową biegunkę dedykuję mądrość taksówkarza, który wiózł mnie do pracy w piątkowe popołudnie. Sprawa przedyskutowana, włos podzielony na cztery, referendum się odbyło, skutek znamy, więc kolokwialnie mówiąc " Mordy w kubeł "

Brexit. Stop !

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka