skamander skamander
238
BLOG

My możemy wszystko!

skamander skamander Afera podsłuchowa Obserwuj temat Obserwuj notkę 19

Szanowni Państwo, w poprzedniej notce zacytowałem fragment listu pana Falenty do pana prezydenta Dudy. Tutaj jest link do tej strony, gdie jest ten list w całości:

https://tvn24.pl/polska/marek-falenta-napisal-list-do-andrzeja-dudy-cala-tresc-listu-do-prezydenta-ra944752-2306727

Każdy, kto przeczyta ten list, winien być wstrząśnięty jego treścią. Przedsiębiorca, który zorganizował aferę podsłuchową, oskarża o współudział w tej aferze najważniejsze obecnie osoby w państwie. Wprost przedstawia listę osób, które wiedziały o tej aferze i jednocześnie z tych podsłuchów korzystały. Oskarża też służby specjalne o pomoc w tym procederze. Ale to nie jest tylko spowiedź skruszonego przestępcy – to jest szantaż wymierzony w Osobę Prezydenta RP. Jeśli pan Prezydent nie ułaskawi tego pana, to te wiadomości zostaną ujawnione społeczeństwu. W żadnym kraju coś takiego nie przeszłoby bez echa. Organy śledcze każdego normalnego kraju zajęłyby się tą sprawą i, jeśli to prawda, ukarano by winnych, ale jeśli pan Falenta kłamał, to spotkałby się z wysoką karą za takie oskarżenie rządzących obecnie polityków.

Zastanówmy się np. nad taką sprawą. Pan Falenta ujawnił, że pan Tusk uczestniczył w aferze, która doprowadziła Zjednoczoną Prawicę do utraty władzy i uczestniczył w jakiejś aferze podsłuchowej, i ze swoimi współpracownikami korzystał z działalności przestępczej tego przedsiębiorcy. Do tego zaangażowane były służby podległe rządowi. Już widzę jak pisowcy stawiają pana Tuska przed Trybunałem Stanu za taką niezgodną z prawem i nieetyczną działalnością. Telewizja rządowa przez cały dzień trąbiłaby tylko o tym i to każdego dnia od rana do wieczora. I nie byłoby ważne czy jest to prawda, czy nie – ważne by było, że taki list jest i w nim oskarżony jest pan Tusk i jego polityczni koledzy. A w przypadku tego listu pana Falenty do pana prezydenta Dudy ciągle cisza. A przecież najważniejsi politycy są oskarżeni o rzeczy straszne – oskarżeni są o współudział w aferze, która miała na celu obalić rząd pana Tuska. I o tym pan Falenta pisze w swoim liście. Pisze wprost, że dzięki tym podsłuchom Zjednoczona Prawica doszła do władzy. Ale o tym cisza – ważniejsze jest to, że ten pan oskarżył pana Tuska, że przyczynił się do kontroli jego przedsiębiorstwa. To jest dla obecnej władzy ważniejsze od szantażu ze strony tego człowieka w odniesienia do najważniejszej Osoby w państwie. Tak działa wymiar sprawiedliwości za tej władzy i widocznie dlatego potrzebne było podporządkowanie sądownictwa władzy wykonawczej.


skamander
O mnie skamander

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka